Forum SatElita
Portal Upload Forum TV-SAT Elektonika, Komputery, Nowości, Linki do gier, filmów i nie tylko

TELEWIZJA NA KARTĘ - Telewizja Na Kartę - dyskusja

Daniello - Sro 24 Wrz, 2008 16:09
Temat postu: Telewizja Na Kartę - dyskusja
PACIUK napisał/a:
Zgodnie z informacjami, do których dotarł serwis satkurier.pl już od 3 października, dokładnie 11 lat od startu TVN w 1997 roku, do dystrybucji wchodzi nowa oferta telewizji cyfrowej przygotowywana przez spółkę Cyfrowy Dom pod nazwą Telewizja na kartę (TNK). Oferta ma być kierowana do osób zainteresowanych dostępem do podstawowych kanałów telewizyjnych, jednak w ofercie znajdą się także m.in. nSport w SD, TVP Sport, kanały tematyczne TVN i Disney Channel.

Lista kanałów oferowanych w ramach Telewizji na Kartę będzie obejmować:
TVN, TVN 7, TVP 1, TVP 2, Religia.TV, TVN 24, nSport, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, TVP Info, TVP Sport i Disney Channel.

Możliwe jest poszerzanie oferty - jak informował serwis satkurier.pl TVN Lingua został także przełączony do MPEG-2, ale w tej chwili nie jest wyliczony wśród kanałów.

Pięć kanałów: TVN, TVN 7, TVP 1, TVP 2 i Religia.TV będzie dostępnych bezpłatnie, czyli ich odbiór będzie możliwy nawet jeśli subskrypcja na resztę oferty wygaśnie.

Pozostałe są w pakiecie płatnym, którego miesięczny koszt będzie zależny od okresu, za jaki zostanie wniesiony abonament. Przy opłacie za 3 miesiące z góry cena wyniesie 42 zł (czyli 14 zł na miesiąc), 6 miesięcy - 72 zł (po 12 zł/mc) i za rok z góry - 120 zł (po 10 zł/mc). Płatność będzie można wnieść bez dodatkowych kosztów w punkcie dystrybucyjnym Telewizji na kartę lub za pomocą przelewu na konto.

Założeniem Telewizji na kartę ma być prostota - nie będzie umów i stałych abonamentów - płacimy gdy chcemy.

Na starcie będą dostępne dwie opcje:
- zakup odbiornika TechniSat Digit S2 CD wraz z kartą za sugerowaną (ale nie obowiązującą!) cenę 199 zł
- zakup samej karty za jedyne 49 zł. W tej cenie wliczony jest 3-miesięczny dostęp do pełnej oferty.

Na początku do sprzedaży trafią zestawy z odbiornikami. Same karty pojawią się nieco później.

Aktywacji na dany okres będzie można dokonać telefonicznie, albo przez internet ze strony www.telewizjanakarte.pl.

Dystrybucją Telewizji na kartę będą mogły zajmować się nie tylko punkty dystrybucji telewizji n, ale każdy zainteresowany punkt sprzedający sprzęt TV Sat.

ITI Neovision będzie zwracać szczególną uwagę na przypadki zastraszania dystrybutorów Telewizji na kartę sprzedających jednocześnie ofertę innych platform.

Szczegóły dotyczące projektu będzie można znaleźć w zbliżającym się wydaniu magazynu SAT Kurier 10/2008.

źródło: http://satkurier.pl/

Zaraz, to zwykłe karty nie będą dostępne, tylko te SIM ? Dla posiadaczy modułów Diablo, itp. to żaden problem a co z innymi, którzy posiadają już inne, swoje tunerki ?

Pzdr.

Wizja+ - Sro 24 Wrz, 2008 16:15

Daniello napisał/a:
Zaraz, to zwykłe karty nie będą dostępne, tylko te SIM ? Dla posiadaczy modułów Diablo, itp. to żaden problem a co z innymi, którzy posiadają już inne, swoje tunerki ?

Pzdr.

A co widzisz, że gdzieś wydają same karty (wycięte tylko chipy). Wszystkiego tunerki z dostępem kodowania Conax obsłużą te karty

miziek1 - Sro 24 Wrz, 2008 16:36

a czy jest możliwość taką karte uruchomić na philipsie 6010 ?
Daniello - Sro 24 Wrz, 2008 16:38

zyciowa napisał/a:
Daniello napisał/a:

Pzdr.

A co widzisz, że gdzieś wydają same karty (wycięte tylko chipy). Wszystkiego tunerki z dostępem kodowania Conax obsłużą te karty

Sorki, ale nadal nic a nic z tego co napisałeś ja nie panimaju, ale to pewnie moja w głupota albo ten okropny kac... :mrgreen:

Pzdr.

Wizja+ - Sro 24 Wrz, 2008 16:38

miziek1 napisał/a:
a czy jest możliwość taką karte uruchomić na philipsie 6010 ?

Obecnie NIE

Daniello napisał/a:
Sorki, ale nadal nic a nic z tego co napisałeś ja nie panimaju, ale to pewnie moja w głupota albo ten okropny kac... :mrgreen:

Wkładasz do dekodera normalnie kartę lub jak ty powiedziałeś że teraz są moduły gdzie można wsadzić sam chip, wtedy tylko wyłamujesz chip i oglądasz.

pop89 - Sro 24 Wrz, 2008 16:53

ferguson 7318 z softem dvb extreme pewnie odpali ta karte ?
Mark'o - Sro 24 Wrz, 2008 17:32

Daniello, Ta karta ma tylko wykrojony CHIP własnie po to żeby było można wsadzić do modułu który ma takie "wejście" poza tym niczym się nie różni od innych kart ;)
Jak chcesz to wytnij sobie karte C+ lub Polsatu i będzie to samo ;)
To że ważny jest tylko CHIP to chyba jasne ;)

axl - Sro 24 Wrz, 2008 17:48

Nic dodać, nic ująć: strzał w 10. Jak tylko skończy mi się okres wypowiedzenia w cyfrze, to przechodzę do "telewizji na kartę".
siesiu - Sro 24 Wrz, 2008 18:32

A ja mam pytanie troche z innej beczki ale pokrewne:
czy TNK zadziała z nbox recorderem?

Jerry - Sro 24 Wrz, 2008 18:37

Witam a jak bedzie z tym tunerem czy przechodzi na wlasnosc :?: :?:
Daniello - Sro 24 Wrz, 2008 18:38

Mark'o, tyle to ja wiem, jednak wiadomo, że takie coś sie może łatwo samo niechcący wyłamać, albo dzieciak może dorwać i wtedy już jest kłopot... Lepiej byłoby, gdyby normalne, duże karty też były w sprzedaży ;-)

Pzdr.

Andre. - Sro 24 Wrz, 2008 18:42

Jerry napisał/a:
Witam a jak bedzie z tym tunerem czy przechodzi na wlasnosc :?: :?:

Tak. Tuner kupujesz sobie sam i od razu jest Twoją własnością.

zegarmistrz swiatla - Sro 24 Wrz, 2008 19:40

W zasadzie super wiadomosc bo rezygnacja z czesciowego ozenku z reciverem jest krokiem naprzod. Potem zostaje juz tylko przerobic mosc.
Zreszta pare kanalow w sharingu przybedzie wiec to jest to.

dixon - Sro 24 Wrz, 2008 19:46

super oferta bez umowy i to najwazniejsze...
Wizja+ - Sro 24 Wrz, 2008 19:52

zegarmistrz swiatla napisał/a:

No nie żartuj, za taką cenę.

you - Sro 24 Wrz, 2008 20:26

Matko jedyna... Kanały za 16zł a ten już myśli o sharingu i mosc.
Czy Wam się już nie da dogodzić?
Tak w ogóle, co chcecie moscować? :-/

Jerry - Sro 24 Wrz, 2008 20:36

cena narazie jest ok .....a jak zaczna dodawac inne kanaly ciekawe na ilu stanie
peys - Sro 24 Wrz, 2008 20:36

a pionek 1430? ciekawe czy bedzie czytal ta karte?
Pinex - Sro 24 Wrz, 2008 20:50

s4a napisał/a:
A ja mam pytanie troche z innej beczki ale pokrewne:
czy TNK zadziała z nbox recorderem?
teoretycznie tak

Ale obecne karty"N-ki" sa parowane z dekoderami! Czyli po wyjeciu karty z parowanej normalnie działałoby z Telewizja na karte??Moze ktos sie wypowie..?Oferta jest warta tych pieniedzy :mrgreen: ! Pozdrawiam.

bogdanm - Sro 24 Wrz, 2008 20:54

alguien napisał/a:
Matko jedyna... Kanały za 16zł a ten już myśli o sharingu i mosc.
Czy Wam się już nie da dogodzić?
Tak w ogóle, co chcecie moscować? :-/

bo kolega zatwardzialym hakerem jest nie liczy sie ile abo kosztuje jak by kosztowalo nawet 1zl to mosca trzeba zrobic dla zasady ze mozna i walki z systemami kodowania :mrgreen:

swoja droga to jest strzal w dziesiatke; z takim abo wiele kenwodow;pionkow; ferdkow; i inych wynalazkow odrzyje

you - Sro 24 Wrz, 2008 20:56

bogdanm,
Te modele chyba akurat nie odżyją, bo nie obsługują Conax, przynajmniej nie pionki.

Pinex - Sro 24 Wrz, 2008 21:06

s4a napisał/a:
Pinex, nie wiem jak jest z ostatnim softem na N ale wcześniej można było uruchomić tego boxa z kartą MTV

Rozumiem,a N -box Recoder?bo taki mnie interesuje :mrgreen: Pozdrawiam
Zreszta chyba nie tylko mnie? ;-)

sat-baron - Sro 24 Wrz, 2008 21:56

Czy zadziała ta karta CONAX na newCS odpalonym pod Windows + karta w Phoenix ? (jak to ma miejsce w przypadku seca2 i nagra2+boxkey)

?

(jeśli tak, to na samych kartach DVB też pośmiga)

Wizja+ - Sro 24 Wrz, 2008 22:05

sat-baron napisał/a:
Czy zadziała ta karta CONAX na newCS odpalonym pod Windows + karta w Phoenix ? (jak to ma miejsce w przypadku seca2 i nagra2+boxkey)
?
(jeśli tak, to na samych kartach DVB też pośmiga)

czytałeś ten temat?
http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=19444

pAkEr - Sro 24 Wrz, 2008 22:09

Witam,

Czy ktoś może doradzić jaki tuner zakupić do odbioru TNK??
Ten co N-ka daje w zestawie to jakiś miniaturowy badziew więc wolałbym jakiś tuner przyszłościowy z możliwością obsługi Conax.

Pozdrawiam

you - Sro 24 Wrz, 2008 22:20

Kup sobie jakiś na linuksie. Od wyboru do koloru.
odanroT - Sro 24 Wrz, 2008 22:21

pAkEr napisał/a:
Witam,

Czy ktoś może doradzić jaki tuner zakupić do odbioru TNK??
Ten co N-ka daje w zestawie to jakiś miniaturowy badziew więc wolałbym jakiś tuner przyszłościowy z możliwością obsługi Conax.

Pozdrawiam

Jeszcze TNK nie wystartowała, a Ty już chcesz aby doradzono Ci jaki tuner będzie dobrze współpracował? Jak chcesz mieć podane na srebrnej tacy to jeszcze musisz poczekać kilka dni i ktoś wtedy na pewno napisze coś na ten temat ;)

sq9 - Sro 24 Wrz, 2008 22:37

Teraz to tylko brakuje plotki o wycofaniu TVN z platform i totalny exodus .ALe może być jazda taką zagrywką :mrgreen: !!Naprawdę dobry pomysł TNK wart poparcia za takie pieniądze każdy kupi kartę choćby z ciekawości !
:idea:

emigrantUK - Sro 24 Wrz, 2008 22:42

Zrobią karierę wśród emigrantów .
Mark'o - Czw 25 Wrz, 2008 07:36

Cytat:
W zasadzie super wiadomosc bo rezygnacja z czesciowego ozenku z reciverem jest krokiem naprzod. Potem zostaje juz tylko przerobic mosc.

Nie no to już jest gruba przesada żeby za 10 zł msc myśleć o sharnigu lub mosc.
Za taka kasę ściagać na siebie niepotrzebne kłopoty ? :shock:
Przecież gra jest nie warta świeczki. Rozumiem pakiet za np 60 zł ale nie za 10 !!!!!
Oferta będzie strzałem w 10 i Polsat oraz C+ będą mieć DUŻE kłopoty ;)

richter - Czw 25 Wrz, 2008 10:35

Jak na razie wszystkie podane kanały przez grupę "iti" są juz na swoich pozycjach do odbioru w DVB-S , jedynie 2 kanały muszą jeszcze umieścić na nadających sie do tego transponderach tj.
TVP Sport - przenieść lub zdublować z tr.11258Mhz.
n Sport - przenieść lub zdublować z tr.11449Mhz.

Po za tym kupie Full na rok chociażby na wyjazdy w plener lub inne nieprzewidziane rozłąki z kompem :D

miroz2 - Czw 25 Wrz, 2008 17:25

"Witam all.Wie ktos moze jaki model TECHNISAT jest przeznaczony do TV na Karte?"Czy bedzie obslugiwal HB i A.Jakis czas temu na pionku 1430 mozna bylo ogladac Skandynawie w Conax to mysle ze i ta karta z TNK bedzie w tym tunku chodzic? :roll:

Tak można było oglądać pakiety w conax ale w EMU a Emu to jedna sprawa a obsługa conaxu przez czytnik to druga sprawa więc nie licz na to że na pionku ruszy ta karta.
tomi503

Tomi503.Dzieki ze mi to uswiadomiles.

A czy fergusony posiadaja czytniki karty Conax?

Egooo - Czw 25 Wrz, 2008 18:36

Szkoda tylko że n Sport jest w SD bo jakby było HD to naprawdę rewelacja
richter - Czw 25 Wrz, 2008 18:38

Ferdki maja przy softach edu. multi czytniki i obsługują nie tylko conax.

Interesuje mnie specyfikacja tego Technisata - czy Was coś w niej nie zastanawia?

Dane techniczne odbiornika Technisat :
- Odbiór kanałów nadawanych w systemie CONAX
- dwa eurozłacza
- port rs232
- cyfrowe wyjście audio SPDIF
- Obsługa standardów MPEG2
- Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2
- Czytnik kart CONAX

Sprzedawany zestaw zawiera :
- NOWY odbiornikTechnisat Digit S2
- Karta startowa Telewizji na karte za 49 zł
- gwarancję liczona od daty sprzedaży 24 miesiące
- paragon lub fakturę VAT na życzenie klienta
- instrukcja w j.polskim

można juz zamawiać zestawy i same karty na allegro i opis jest właśnie z stamtąd.

japko - Czw 25 Wrz, 2008 20:32
Temat postu: Telewizja na Kartę - czy jest szansa?
Witam .
Ma ruszyc Telewizja na Kartę. Wszystkie tunerki z dostępem kodowania Conax beda w stanie to pociagnac i wiadomo ze nasze pionki "raczej" niedaja rady.
Mam pytanie do znawcow tego tematu czy jednak istnieje choc teoretyczna mozliwosc by pionek czytal karte w tym systemie czy od razu brac tunek proponowany przez nadawce?
Pozdraiam.

edit

temat "Telewizja na Kartę - dyskusja"
już istnieje więc po co zaśmiecasz forum ,
przeniesione .

you - Czw 25 Wrz, 2008 20:35

Od razu brać.
japko - Czw 25 Wrz, 2008 20:39

alguien napisał/a:
Od razu brać.

Wielie dzieki za odpowiedz .
Czyli wszystko jasne.

krzysiekn - Czw 25 Wrz, 2008 20:53

@japko
Jak to wszystko będzie DVB-S i nie będzie kodowania DW z karty (camcrypt) to nie powinno być problemów z tanią obróbką ECM-ów w mediasatach czy philipsach.
Conax nie używa czasochłonnej i wymagającej inwersji bajtów podczas komunikacji (jak np. viaccess) i konwerter ECM powinien załatwić sprawę dekodowania.
Procek PIC16F84 zrobi to nawet bez buforowania, w locie.

Odnośnie aktywacji karty to inna bajka.

.:SAFARIN:. - Czw 25 Wrz, 2008 23:04

Witam!
1]Oferta jest rzeczywiście fajna. Szkoda tylko że mój pesymizm (lub raczej realizm) każe mi sądzić że to niedługo podrożeje. Bo coś to za tanio i odbierze ogromną ilość klientów innym droższym platwormom w tym N. Podejrzewam że jak się tylko rozkręci to podrożeje a i w te darmowe jakoś niestety wątpie. Podobnie na początku N było tańsze, a pakiet info był za darmo a teraz się to trochę zmieniło. Obym się mylił.

2]
Cytat:
- Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

Myślę że sprzedawcę poniosło z tym S2. Może dlatego że ten odbiornik to chyba "DIGIT S2":
http://www.technisat.com/...VB_S_,en,64-257

3] Dlaczego specjaliści twierdzą że sie nie da na 6010. Przecież podobno oryginalnie to tuner do CONAX. Chyba że coś namieszałem.

Wizja+ - Czw 25 Wrz, 2008 23:14

.:SAFARIN:. napisał/a:
Witam!
1]Oferta jest rzeczywiście fajna. Szkoda tylko że mój pesymizm (lub raczej realizm) każe mi sądzić że to niedługo podrożeje. Bo coś to za tanio i odbierze ogromną ilość klientów innym droższym platwormom w tym N. Podejrzewam że jak się tylko rozkręci to podrożeje a i w te darmowe jakoś niestety wątpie. Podobnie na początku N było tańsze, a pakiet info był za darmo a teraz się to trochę zmieniło. Obym się mylił..

NIE, bo za 3-4 lata będziemy mieć DVB-T i tam będzie dużo więcej kanałów za Free

Cytat:
Cytat:
2]- Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

Myślę że sprzedawcę poniosło z tym S2. Może dlatego że ten odbiornik to chyba "DIGIT S2":
http://www.technisat.com/...B_S_,en,64-257.

Też, nie sądzę żeby miał głowicą DVB-S2

Cytat:
3] Dlaczego specjaliści twierdzą że sie nie da na 6010. Przecież podobno oryginalnie to tuner do CONAX. Chyba że coś namieszałem.

Przy obecnie najnowszym i starszym sofcie nie ma takiej możliwości.

Dante - Czw 25 Wrz, 2008 23:36

.:SAFARIN:. napisał/a:

Jeśli chodzi o tuner philips 6010 to on nigdy nie był przystosowany do Conax on był ale do Cryptoworks potem do seca. :roll:

Daniello - Pią 26 Wrz, 2008 12:41

Kupiłem właśnie u siebie tę karte i powiem Wam jedno. Trzeba będzie na nią chuchać i dmuchać, żeby ona sie nam sama przez przypadek nie wyłamała... To jest tam strasznie delikatne z nacięciami już jakimiś i dlatego też moim zdaniem powinni zacząć wypuszczać również zwykłe karty, bez kombinatorstwa, itp. żeby później na lodzie nie zostać :(

Pzdr.

Mark'o - Pią 26 Wrz, 2008 13:02

Daniello, U jakiegoś dystrybutora N kupowałeś ?
Czyli wsadzić i nie wyciągać :roll:
Uciążliwe to będzie

Daniello - Pią 26 Wrz, 2008 13:14

Mark'o, w Katowicach, U NICH bezpośrednio, jednak aktywne one będą dopiero od 3 października ;-)

Pzdr.

flinstone - Pią 26 Wrz, 2008 17:20

Daniello napisał/a:
Kupiłem właśnie u siebie tę karte i powiem Wam jedno. Trzeba będzie na nią chuchać i dmuchać, żeby ona sie nam sama przez przypadek nie wyłamała... To jest tam strasznie delikatne z nacięciami już jakimiś i dlatego też moim zdaniem powinni zacząć wypuszczać również zwykłe karty, bez kombinatorstwa, itp. żeby później na lodzie nie zostać :(

Pzdr.

spoko - zapewne powstana jakies adaptery do ktorego bedzie sie wkladalo mala karte a adapter do slotu - cos ala bloker.

btw. a moze to celowe dzialanie? Ktos kto nie ma o tym pojecia poleci i kupi nowa karte... lub ITI ma zamiar produkowac takie adaptery :D

Daniello - Pią 26 Wrz, 2008 17:54

flinstone napisał/a:
btw. a moze to celowe dzialanie? Ktos kto nie ma o tym pojecia poleci i kupi nowa karte... lub ITI ma zamiar produkowac takie adaptery :D

I coś w tym prawdy może być, bo jak popyt będzie na nie duży i takich zażaleń później sporo, to kto wie...

Pzdr.

vibzol - Pią 26 Wrz, 2008 18:25

Daniello napisał/a:
flinstone napisał/a:

I coś w tym prawdy może być, bo jak popyt będzie na nie duży i takich zażaleń później sporo, to kto wie...

Pzdr.

I dodatkowa kasa leci z adapterów :D

MrokDuszy - Pią 26 Wrz, 2008 20:03

Daniello napisał/a:
flinstone napisał/a:

Pzdr.
popyt to jest , jak patrze na allegro teraz , cena za przesylke taka jak by tuner wazyl z 4 kg :shock: :shock: , naprawde ich porabalo .... kupili za 30pln lub max 40pln a chca zarobic heh ja nie na karcie to na przesylce jak widac , podobnie jest z polsatem ( moduly )
piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 13:58

a powyżej płytka Technisata ;)

odanroT - Nie 28 Wrz, 2008 16:09

Wszystko ładnie idzie w kierunku nowej oferty TVnaKarte ale jak nie było tak nie ma jeszcze dwóch kanałów SD najważniejszych w tej ofercie :P :
- nSport,
- TVP Sport.

Skanowałem satke ale nie widzę żadnego kanału ani testu. Było by zaskoczeniem jakby dali te kanały w formacie SD jak i HD :mrgreen:

A swoją drogą to z tą karte trzeba się obchodzić jak z jajeczkiem.. trzeba ją wzmocnić kropelką :D

piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 16:17

Daniello napisał/a:
jest tam strasznie delikatne z nacięciami już jakimiś i dlatego też moim zdaniem powinni zacząć wypuszczać również zwykłe karty, bez kombinatorstwa, itp. żeby później na lodzie nie zostać

taśma klejąca od spodu i po problemie

.FUTURISTA - Nie 28 Wrz, 2008 16:24

Ta, albo wypełnić czymś wycięcia :-D .
Egooo - Nie 28 Wrz, 2008 16:33

W końcu będzie TVP Sport & Nsport w sheringu szkoda tylko że nie HD
piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 17:52

z menu technisata:

odanroT - Nie 28 Wrz, 2008 18:15

@piter84
Wyszukało Ci programy nSport i TVP Sport w SD?

i drugie pytanko czy do tunka jest gotowa lista do pobierana poprzez satetelite czy musimy sami sie pofatygowac i stworzyć liste?

P.S. Na jednej fotce zdaje się, że jest nr karty Twojej.

piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 19:01

Tornado99 napisał/a:
Wyszukało Ci programy nSport i TVP Sport w SD?

nsport nie
tvpsport z astry tylko

Tornado99 napisał/a:
drugie pytanko czy do tunka jest gotowa lista do pobierana poprzez satetelite czy musimy sami sie pofatygowac i stworzyć liste?

Wyszukiwanie automatyczne - skanowanie całej satki (lub więcej gdy mamy diseqc)
Utworzy się lista główna i lista ulubionch

na początku to co widać, i napewno nie jest to przemyślany układ kanałów i raczej tak nie pozostanie (kanały tvp gdzieś na 1700coś)

Póki co lista cześciowo jest poukładana (kilkanaście kanałów) które lądują na liste ulubionych, a następnie tuner sortuje alfabetycznie. Na liście wszystkich kanałów panuje ogólnie pojęty nieład - czyli tak jak tuner zapisał przy przeszukiwaniu.
Pewnie niebawem domyślna lista ulubionych zostanie ukończona, przynajmniej tego co ma być w pakiecie.

Brakuje jeszcze paru opcji chociażby wyszukiwanie kanałów na liście (jak ktoś ma ferdka z serii fx to wie o co chodzi) sortowania (z podziałem na fta i reszte kodowanych) i opcji wyszukiwanie FTA. Już dzisiaj jest dostępna aktualizacja i mam nadzieje że pare rzeczy zostanie poprawionych w któtkim czasie.

Tornado99 napisał/a:
P.S. Na jednej fotce zdaje się, że jest nr karty Twojej.

Wszystko jest tak jak autor zdjęć chciał :mrgreen:

Pinex - Nie 28 Wrz, 2008 19:56

Witam.Czy ten Technisat ma moze zwykłe wyjscie antenowe?zeby mozna było za pomoca rozdzielacza , rozdzielic sygnał na 2 TV.Czy tylko wyjscie Euro? :-)
piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 20:03

1x lnb
2x euro
2x audio analog
1x spdif coaxial
1x sim smartcard
1x rs232 (3 pin, coś ala złącze DIN)

MrokDuszy - Nie 28 Wrz, 2008 20:13

W ciągu najbliższych godzin można spodziewać się zmian na satelicie Hot Bird, polegających na uruchomieniu przekazu TVP Sport i nSport SD na potrzeby Telewizji na Kartę i ewentualnie także Filmbox Family dla operatorów kablowych. Emisja może być prowadzona z tp. 111 (10,723 GHz, pol. H SR=29900 FEC=3/4), gdzie dotychczas platforma n emitowała AXN Crime, AXN Sci-Fi i Religia.TV i są one kandydatami do wyłączenia z tej częstotliwości na satelicie Hot Bird 7A (13E).

SatKurier

Pinex - Nie 28 Wrz, 2008 20:15

piter84 napisał/a:
1x lnb
2x euro
2x audio analog
1x spdif coaxial
1x sim smartcard

Czyli generalnie lipa :-( Bo mam kabel pociagniety do kuchni i tam ogladam.A teraz bede musial siedziec przy jednym tv przez euro.A czy jakis natanszy Ferdek(bo maja wyscia antenowe)z CI bedzie w stanie odbierac ta karte?Pozdrawiam.

MrokDuszy - Nie 28 Wrz, 2008 20:20

Pinex napisał/a:
piter84 napisał/a:
1x lnb
2x euro
2x audio analog
1x spdif coaxial
1x sim smartcard

Czyli generalnie lipa :-( Bo mam kabel pociagniety do kuchni i tam ogladam.A teraz bede musial siedziec przy jednym tv przez euro.A czy jakis natanszy Ferdek(bo maja wyscia antenowe)z CI bedzie w stanie odbierac ta karte?Pozdrawiam.
do ci musisz miec modul uniwersalny lub conax

a jak masz na karte ( mowa o wlocie ) to nie trzeba modulu

vibzol - Nie 28 Wrz, 2008 20:23

MrokDuszy napisał/a:
Pinex napisał/a:
piter84 napisał/a:
1x lnb
2x euro
2x audio analog
1x spdif coaxial
1x sim smartcard

Czyli af 6318 cr z edukacyjnym softem pociągnie?

Pinex - Nie 28 Wrz, 2008 20:25

MrokDuszy napisał/a:

Sorki machnełem sie ;-) Czy jakis Ferdek najtanszy z czytnikiem kart pociagnie ta karte? I nie koniecznie z edukacynym,na normalnym sofcie?

piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 20:27

"System Conax: karta usługi telewizja na kartę działa w odbiornikach
satelitarnych do odbioru kodowanych i niekodowanych programów telewizyjnych
przez satelitę zgodnych z systemem dostępu warunkowego Conax"

źródło:
http://telewizjanakarte.pl

Pinex - Nie 28 Wrz, 2008 20:39

piter84 napisał/a:
"System Conax: karta usługi telewizja na kartę działa w odbiornikach
satelitarnych do odbioru kodowanych i niekodowanych programów telewizyjnych
przez satelitę zgodnych z systemem dostępu warunkowego Conax
To wiem.Ale czy jest jakis konkretny model Ferdka co to obsłuzy?Ogoł Tunerow Satelitarnych nic mi nie mówi.....?!
Taz40 - Nie 28 Wrz, 2008 20:42

Daniello napisał/a:

flinstone napisał/a:
spoko - zapewne powstana jakies adaptery do ktorego bedzie sie wkladalo mala karte a adapter do slotu - cos ala bloker.

Daniello napisał/a:

vibzol napisał/a:
I dodatkowa kasa leci z adapterów :D

Konstrukcja karty wskazuje na to iż jest ona typowo przystosowana do wyłamania od reszty i umieszczona w dekoderze sprzedawanym w zestawie, bo taki slot (SIM) w/w dekoder posiada. Dla tych, którym karta jest potrzebna w całości, a metody z taśmą lub kropelką nie są odpowiednie, proponuję adapter SIM (GSM) na ISO 7816

Do kupienia np. tutaj:
Kod:
https://epsilon.home.pl/sklep//index.php?p143,adapter-z-sim-gsm-na-iso-7816

piter84 - Nie 28 Wrz, 2008 20:48

Pinex napisał/a:
To wiem.Ale czy jest jakis konkretny model Ferdka co to obsłuzy?Ogoł Tunerow Satelitarnych nic mi nie mówi.....?!

to co ma uci, ucas lub conax lub soft z obsługą conax w slocie, napewno ferdki fx, 6018 chyba był z softem conaxowym, pewnie linuxowe tunery również ;-) , masa jest tych sprzętów - trza popatrzeć w ich specyfikacje.

Taz40 napisał/a:
a metody z taśmą lub kropelką nie są odpowiednie, proponuję adapter SIM (GSM) na ISO 7816

od dawna patent z podpinaniem do programatorów wszelakich sim do pseudo adapterów z plastików po wyłamanych kartach sim przy pomocy taśmy sprawuje się dobrze, co nie znaczy profesjonalny adapter jest zły :)

Mark'o - Pon 29 Wrz, 2008 16:48

Cytat:
Entitlements for card 0
.---------------------------------------------------------------------------.
| Provider | Classes | From | To | Name |
|----------|----------|------------------|------------------|---------------'
'-----------------------------------------------------------'---- --- -- - -

CAID: 0B00

Karta czyściusieńka :P
Chociaż w zakładce Keys w NewCS 1.6 są jakieś klucze

peys - Pon 29 Wrz, 2008 19:40

moze byscie polecali nie drogie i alternatywne tunery do tunera Digit ? wpisujcie swoje propozycje. pewnie sporo ludzi ma , a nie wie , ze moze je wykorzystac do odbioru TNK.
Arctic - Pon 29 Wrz, 2008 21:14

Zauważyłem że są dwa dekodery dostępne z telewizją na karte jest ten Technisat i LINBOX 5818 zastanawiam się który wybrać a ten Technisat naprawdę jest taka lipa czy dla niewymagającego on wystarczy ?
CHAST - Wto 30 Wrz, 2008 07:27

Czy ktoś to przetestował NBOX RECORDEREM ?
richter - Wto 30 Wrz, 2008 07:49

CHAST napisał/a:
Czy ktoś to przetestował NBOX RECORDEREM ?

karty będą dopiero aktywowane 3.10.2008 , wiec cierpliwości. na razie są Czyściutkie.

CHAST - Wto 30 Wrz, 2008 08:22

Ale chodzi mi o to jak zachowuje sie dekoder
piter84 - Wto 30 Wrz, 2008 18:13

widzi karte i tyle, fta nie odblokowuje póki co.
CHAST - Wto 30 Wrz, 2008 19:02

WIec zostaje czekać...
Taz40 - Wto 30 Wrz, 2008 20:26

Poniżej fragment logów z zachowania się serwera NewCS (1.62) z kartą TNK.
Kod:
[ 19:36:59 ] [ Box detect ] Box type 2 (Dream Multimedia (PPC) Box)
[ 19:36:59 ] [ Config ] /dev/sci0 ECM priority: round
[ 19:36:59 ] [ Config ] /dev/sci1 ECM priority: round
[ 19:36:59 ] [ Newcamd ] Server name : NewCS
[ 19:36:59 ] [ Newcamd ] Des key     : ***************************
[ 19:36:59 ] [ Config ] Option <hostname> or <port> not present for User: **********, DISABLING reverse login
[ 19:36:59 ] [ Config ] Option <hostname> or <port> not present for User: **********, DISABLING reverse login
[ 19:36:59 ] [ Newcamd ] User 2: **********, Pass: **********, Host none, Port: 0, Au: On, Spider allowed: No, Sidoverride: No, level: 0
[ 19:36:59 ] [ Newcamd ] User 3: **********, Pass: **********, Host none, Port: 0, Au: On, Spider allowed: No, Sidoverride: No, level: 0
[ 19:36:59 ] [ httpd ] httpd-user: root, password: **********, accesslevel: admin
[ 19:36:59 ] [ EMM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 19:36:59 ] [ ECM Cache ] Initialising dynamic Cache
[ 19:36:59 ] Calibrating delay loops
[ 19:36:59 ] usleep(5) takes: 0 s 14 us
[ 19:36:59 ] usleep(10) takes: 0 s 18 us
[ 19:36:59 ] usleep(100) takes: 0 s 107 us
[ 19:36:59 ] usleep(500) takes: 0 s 507 us
[ 19:36:59 ] Allocation memory for 200 regular users
[ 19:36:59 ] [ Loader ] Starting Telnet on port 5501
[ 19:36:59 ] [ SockSrv ] Server thread started
[ 19:36:59 ] [ Loader ] Started HTTP-server on port: 5500
[ 19:36:59 ] [ Loader ] Reader type 5 on node /dev/sci0
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Closing device /dev/sci0 [Handle=-1]
[ 19:36:59 ] [ CardMan ] Reseting reader parameters
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Opening device /dev/sci0
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Changing to: T=0  ETU=372  EGT=0 Freq=3.636MHz
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Changing to: WWT=0  BWT=0  CWT=0
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Changing to: WWT=9600  BWT=15371  CWT=8203
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Changing to: WWT=9600  BWT=15371  CWT=8203
[ 19:36:59 ] [ Sci ] Reset
[ 19:37:01 ] [ Sci ] Timeout is 2743872us
[ 19:37:02 ] [ Sci ] Read Timeout (6 of 32)
[ 19:37:02 ] [ CardMan ] Atr header is 3B 24 [NORMAL]
[ 19:37:02 ] [ ATR ] T=0  1etu=372.00us  Guardtime:12etu  WWT:9600etu
[ 19:37:02 ] [ ATR ] Historical bytes: 0 B 0 0
[ 19:37:02 ] [ Loader ] Init Conax card
[ 19:37:02 ] [ Sci ] Changing to: T=0  ETU=372  EGT=0 Freq=3.636MHz
[ 19:37:02 ] [ Sci ] Changing to: WWT=9600  BWT=15371  CWT=8203
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending to Card: DD26000003
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Status Word from Card: 9811
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending to Card: DDCA000011
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Status Word from Card: 9000
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Cas Version in use: 40 - CAS5
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Cas System Id: 0B00
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Country Indicator: 002C - United Kingdom
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Maturity Rating Level: 02 - Teenager rating
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Session Info (Number of sessions): 05
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending to Card: DD82000011
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Status Word from Card: 981A
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending to Card: DDCA00001A
[ 19:37:02 ] [ Conax ] CAID + pid: 0B00E030
[ 19:37:02 ] [ Keyman ] Adding key 000000******** type 0 on Provider 000000 for caid 0B00 ID=0
[ 19:37:02 ] [ Keyman ] Adding key 000000******** type 1 on Provider 000000 for caid 0B00 ID=0
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending PIN-code:
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Sending to Card: DDC8000007
[ 19:37:02 ] [ Conax ] Status Word from Card: 9017
[ 19:37:02 ] [ 0B00 ] Init took: 0.233771
[ 19:37:02 ] [ Loader ] Card 0B00 on port /dev/sci0 ready
[ 19:37:02 ] [ Card queue /dev/sci0 ] Starting...
[ 19:37:02 ] [ Loader ] Starting Newcamd Server on port 5510
[ 19:37:02 ] [ NewCS ] Ready to GO! :)

Jak widać czas startu CardSerwera wraz z inicjacją karty to ok 3s. Na ECm-y kanałów z pakietu klient otrzymuje negatywną odpowiedź, wynika to z braku jakichkolwiek na dzień dzisiejszy uprawnień. Zobaczymy 3-go października jak będzie się zachowywać podczas aktywacji oraz bezpośrednio po niej. Wiele wskazuje na to że powinno to śmigać bez najmniejszych problemów.

you - Wto 30 Wrz, 2008 20:36

I to w dodatku w CAS5 ;-)
MistX - Wto 30 Wrz, 2008 23:05

Swoją drogą zastanawiam się jaki to jest conax bo zapewne nie cas7 ?
Wizja+ - Wto 30 Wrz, 2008 23:19

MistX napisał/a:
Swoją drogą zastanawiam się jaki to jest conax bo zapewne nie cas7 ?

odpowiedź maż wyżej.
Ale nic z tego że to odmiana CAS5 (Conax 2), bo procek to SLE88 :-(

MistX - Sro 01 Paź, 2008 00:11

no tak spoko to tak jak podejrzewałem że nie będzie to cas7 bo za łatwo by karty były dostępne :( szkoda bo kart do N jak na lekarstwo .

Nie jest istotne jaki procek przecież nie o to tu chodzi :) . To tylko spekulacje i zabawa nic więcej .

Mosc to śmiech na sali . I tak DVB-T nadchodzi :) .
Tu będzie zabawa sprzętowa :) .

TNK to fajna sprawa można coś pokombinoać :) .

Swoją drogą czemu niby na pionku nie pujdzie HDL jest z multicamem na pokładzie a sam pionek hardwerowo nie ma ograńiczeń do seca tak jak w przypadku np. box2 do betacyptu .

Proszęo sprostowanie a może da radę coś pokombinoać :) .

S2t - Sro 01 Paź, 2008 18:41

Pytanie:
Skad pewnosc ze to CAS5 ?
Procek to SLE66 w temacie analiza chipa czy jak to sie zwie macie pomylke jest naodwrot
SLE88 ma wieksza pojemnsoc mozna zauwazyc zdzierajac plastik

Arctic - Sro 01 Paź, 2008 18:46

Nikt nie chce mi odpowiedzieć na to pytanie który dekoder do tej telewizji na karte opłaca się kupić czy ten co dają Techisat czy lepiej wziąść z allegro zestaw z LINBOX 5818. Proszę o odpowiedz ?
you - Sro 01 Paź, 2008 19:17

Arctic,
Zdecydowanie LinBox.

Pinex - Sro 01 Paź, 2008 19:38

alguien napisał/a:
Zdecydowanie LinBox.
Linbox czy Ferguson z Seri FX w porównywalnych cenach? ;-)
Arctic - Sro 01 Paź, 2008 19:48

A czy są jakieś softy do tego linboxa 5818
piter84 - Sro 01 Paź, 2008 20:00

Arctic napisał/a:
A czy są jakieś softy do tego linboxa 5818

to jest odpowiednik dreamboxa 500

edit: faktycznie pomyślałem o linboxie 5558 :-/

.FUTURISTA - Sro 01 Paź, 2008 20:04

piter84, 5558 to odpowiednik DM500s.
5818 można na alledrogo kupic razem z kartą TnK za niewiele ponad 200 zł (z przesyłką).

peterr - Sro 01 Paź, 2008 20:16
Temat postu: Specyfikacja dekodera Telewizji Na Karte
Witam.
Poszukuje informacji na temat dekodera Telewizji Na Karte (opis, specyfikacja, fotki).
Z gory dziekuje.
pozdrawiam

waldemarr3 - Sro 01 Paź, 2008 20:24

"Do działania telewizji potrzebna jest aktywacja karty. Którą możesz aktywować za pomocą telefonicznego Biura Obsługi Klienta.

Zadzwoń na numer 0-300-102-502 z telefonu stacjonarnego
lub *71 81 91 z telefonu komórkowego.

Aktywacja telewizji na kartę może nastąpić w przeciągu 48 godzin od wydania dyspozycji "aktywacji"."

A skoro oferta ma być dostępna od 3.10 to 48h można by liczyć od dzisiaj ... dzwonię bo ze stacjonarnego się już da dodzwonić na 0300102502 (komórkowy nie działa), ale poza gadaniem paniusi i muzyczką w oczekiwaniu na konsultanta nic się nie dzieje... poza tym "jeżeli jesteś abonentem N wybierz 1", jeżeli nie - 2, english 3 ...

Udało się już komuś zgłosić chęć aktywacji??
Wytrzymałem 2 razy po 15 minut, zaliczyło tylko oczekiwanie - czyli na czysto mają 30*0.35 gr = 10.50 zł. - czyli prawie miesiąc oglądania ...

Arctic - Sro 01 Paź, 2008 20:29

Dobra jak ktoś się dowie czy Linbox 5818 będzie działał z TNK to niech da znać :)
.FUTURISTA - Sro 01 Paź, 2008 20:34

Arctic, tak jak napisałem wyżej: na alledrogo sprzedają takie zestawy (Linbox 5818 + karta TnK), więc chyba z założeniem, że ma to działać :-D .
Arctic - Sro 01 Paź, 2008 20:45

No ja wiem teoretycznie ale ludzi tak kołują że szok no i byłem ciekawy czy jest jeszcze jakiś soft do tego tunka ?
Wizja+ - Sro 01 Paź, 2008 20:56

S2t napisał/a:
Pytanie:
Procek to SLE66 w temacie analiza chipa czy jak to sie zwie macie pomylke jest naodwrot

Cytat:

to teraz nie rozumiem, czyżby najpierw wysłali SLE88 a teraz SLE66?
Bo na logiczny sposób powinno być odwrotnie. A tak w ogóle to już dają tylko procki SLE88

S2t - Sro 01 Paź, 2008 21:38

zyciowa napisał/a:
S2t napisał/a:
Pytanie:

Cytat:

to teraz nie rozumiem, czyżby najpierw wysłali SLE88 a teraz SLE66?
Bo na logiczny sposób powinno być odwrotnie. A tak w ogóle to już dają tylko procki SLE88

Jest dokladnie tak jak napisalem nie pisalem tam by nie smiecic w temacie wieksza kosc - SLE88 zreszta mam numery seryjne spod kamery CCD

Kod:

Tym sie nie sugeruj mi NEWCS pokazuje CAS5 rowniez na karcie nki poprostu ktorys z programistow sie pomylil

Mark'o - Czw 02 Paź, 2008 14:06

Dodzwonić się by aktywować kartę graniczy chyba z cudem
Skoro dają sobie 48H na aktywacje to powinny telefony być od wczoraj dostępne :-/

pierino - Czw 02 Paź, 2008 14:25

zapodajcie real foto chipa z karty tnk
oskar - Czw 02 Paź, 2008 14:28
Temat postu: Re: Specyfikacja dekodera Telewizji Na Karte
peterr napisał/a:
Witam.
Poszukuje informacji na temat dekodera Telewizji Na Karte (opis, specyfikacja, fotki).
Z gory dziekuje.
pozdrawiam

parametry użytkowe tunera satelitarnego:
- 4000 kanałów, prosty w uzyciu dostep do informacji o satelitach i transponderach
- rozbudowane funkcje edycji kanałów ( zmiana nazwy, ulubione listy kanałów,
blokowanie, przemieszczanie, sortowanie)
- wbudowany czytnik kart systemu CONAX
(prawidłowo współpracuje z kartę telewizji na kartę)
- przyjazny i łatwy w użyciu system menu, polska grafika ekranowa OSD
- EPG (elektroniczny przewodnik po programach) , polskie czcionki w EPG
- możliwy odbiór wszystkich niekodowanych programów telewizyjnych i radiowych
- aktualizacja list kanałów oraz oprogramowania poprzez satelitę
- teleteext TechniText z pamięcią 1000 stron
- instrukcja w jęzku polskim, gwarancja 24 m-cy
- wymiary mini : 210/140/40 mm, rzut poziomy dekodera = 4 x karta
- waga: netto tuner 340 g, całość w opakowaniu 900g

parametry techniczne tunera satelitarnego:
- pełna zgodność tunera z MPEG2, DVB
- zakres częstotliwości 950-2150MHz,
- odbiór sygnałów z pasma Ku i C,
- obsługa DiSEqC 1.0, 1.2, 1.3 (USALS), wsparcie DiseqC 1.2 dla wielu satelit

gniazda połączeniowe tunera :
- 2 gniazda euro, 2 x cinch, wyjście audio lewy i prawy kanał
- 2 dodatkowe gniazda chinch (video, 0/12V),
- wyjście Audio Dolby AC3 , wyjście optyczne
- wejście sygnału: typu F, IEC 169-24, żeński

Taz40 - Czw 02 Paź, 2008 18:36

W serwisie Internetowym Telewizji Na Kartę uruchomiono pod adresem: https://www.telewizjanaka...ez_internet.php możliwość aktywacji usługi drogą on line. Do aktywacji wymagane jest posiadanie numeru seryjnego karty oraz numer konta.

Usługa aktywacji online zapewne rozwiąże problem "zapchanych" linii telefonicznych.

edit by jack760
Aktywacja Telewizji na Kartę 03.10.2008 od godz. 9:00

Już jutro będzie można oficjalnie aktywować karty Telewizji na Kartę. Proces będzie można przeprowadzić na dwa sposoby - telefonicznie i przez internet. Na stronie domowej oferty: www.telewizjanakarte.pl już pojawił się odnośnik, gdzie aktywację będzie można przeprowadzić. Start o godzinie 9:00

satkurier

exortist - Czw 02 Paź, 2008 19:02

Jak na razie cały czas dostaję informację "DANE NIEPOPRAWNE" choć wszystko robię poprawnie. Być może dopiero również od jutra możliwa będzie aktywacja przez sieć...
Mark'o - Czw 02 Paź, 2008 19:31

Przecież wyraźnie napisane:

Cytat:
edit by jack760
Aktywacja Telewizji na Kartę 03.10.2008 od godz. 9:00

piter84 - Czw 02 Paź, 2008 22:49

lista kanałów z sortowania automatycznego obecnie jest już bardziej sensownie ułożona ;-)
piter84 - Pią 03 Paź, 2008 08:36

TNK już na starcie ma problemy techniczne z aktywacją kart, konsultanci proszą aby dzwonić za ok 2 godziny, a na stronie www oczywiście wywala info o niepoprawnych danych :mrgreen:

Nie ma to jak dobre przygotowanie :-P

marekp - Pią 03 Paź, 2008 08:55

Ja się dodzwoniłem koszt z komórki 6zł [ oczekiwanie na konsultanta ] teraz czekam na odblokowanie
CHAST - Pią 03 Paź, 2008 09:21

Widzę że kosztowna robi się ta telewizja ze względu na aktywację ( długie oczekiwanie na konsultanta ) a także problemy z aktywacją przez internet.

Jak ktoś już aktywuje to proszę o sprawdzenie z NBOXem

Mark'o - Pią 03 Paź, 2008 09:49

Cytat:
Telewizja TVN obchodzi dziś 11. urodziny
3 października telewizja TVN kończy 11 lat. Fakty dowodzą, że jubilatka, czym starsza, tym programowo jeszcze lepsza.

To chyba wszystko jasne ;)
Świętuja pewnie i kartek szybko nie aktywujemy :/

SAT-FAN - Pią 03 Paź, 2008 09:54

Przez internet nie idzie,dodzwonić się nie da,co nawaleni już tam wszyscy są od rana czy co :zly: ,rozumiem że jubileusz,ale od 1 dnia nic nie działa ,dobry początek :|
TotoCalcio.net - Pią 03 Paź, 2008 10:43

Mi też wywalało błąd na stronie internetowej. Aktywowałem przez telefon komórkowy - numer *718191. Karta jest aktywna. Działa co ma działać.
SAT-FAN - Pią 03 Paź, 2008 10:46

Dokładnie,ja też dopiero przez komórkę,bo przez internet i stacjonarny nie dało się.Sprawdziłem po 30 minutach z ciekawości,i już wszystko latało.
exortist - Pią 03 Paź, 2008 11:32

Eh, ani przez internet ani przez komorke. Wiecej kasy nie bede im nabijal. Nie ma co, klase pokazuja juz na starcie...
kar23 - Pią 03 Paź, 2008 13:44

Przez internet próbowałem od rana, jednak nic się nie dało aktywować. Odblokowałem więc numery 0-300 w telefonie stacjonarnym. Blokadę zdjęli natychmiastowo ( mimo zapowiedzi oczekiwania 48 godzin ), a akywacja TnK trwała - dosłownie - 2 minuty.
Po kilku minutach od aktywacji wszystko śmigało :)

MAKAVELI - Pią 03 Paź, 2008 16:09

napiszcie jak wyglada jakosc nadawanego sygnalu, jak z tymi kanałami bo straszono ze w fazie testow bylo kiepsko jak jest teraz.

pozdrawiam

Arctic - Pią 03 Paź, 2008 16:43

A i jak ktoś posiada TNK z Linboxem 5818 bardzo proszę o odpowiedź czy wszytko działa ok ?
pierino - Pią 03 Paź, 2008 16:45

Arctic napisał/a:
A i jak ktoś posiada TNK z Linboxem 5818 bardzo proszę o odpowiedź czy wszytko działa ok ?

z innych for wynika ze sa problemy z tnk i tym tunkiem
sam nie sprawdzałem

jarekmo - Pią 03 Paź, 2008 16:52

pierino napisał/a:
Arctic napisał/a:

z innych for wynika ze sa problemy z tnk i tym tunkiem
sam nie sprawdzałem

na stronie linbox.pl jest specjalny soft pod tnk

Mark'o - Pią 03 Paź, 2008 17:25

Udało sie komus aktywować w phoenixe w NewCS ??? (ver. 1.62)
Bo u mnie cos nie bardzo :/
"Pomożecie" ???? :D

<newCSconfig>

<globals>
<certificate>/var/tuxbox/config/newcs.pem</certificate>
</globals>
<readers name="Standard Phoenix on PC">
<device>
<name>slot0</name>
<type>Phoenix</type>
<slot>0</slot>
<node>Com1</node>
<parity>none</parity>
<databits>8</databits>
<reset>normal</reset>
<export>yes</export>
<enabled>yes</enabled>
<blocksa>No</blocksa>
<blockua>No</blockua>
<blockga>No</blockga>
<crypto-special>no</crypto-special>
<carddetect>yes</carddetect>
<PTShandshake>no</PTShandshake>
<Seca-PPV>No</Seca-PPV>
<newcamd_port>11973</newcamd_port>
<priority>round</priority>
<autosid>yes</autosid>
</device>
<device>
<name>slot1</name>
<type>Phoenix</type>
<slot>1</slot>
<node>Com2</node>
<parity>none</parity>
<databits>8</databits>
<reset>normal</reset>
<export>yes</export>
<enabled>no</enabled>
<blocksa>no</blocksa>
<blockua>no</blockua>
<blockga>no</blockga>
<crypto-special>no</crypto-special>
<carddetect>yes</carddetect>
<PTShandshake>no</PTShandshake>
<Seca-PPV>no</Seca-PPV>
<newcamd_port>10002</newcamd_port>
<priority>round</priority>
<autosid>yes</autosid>
</device>

</readers>
<radegastserver>
<enabled>No</enabled>
<port>10001</port>

<allow>
<hostname>localhost</hostname>
</allow>
</radegastserver>
<cache>
<emm>20</emm>
<ecm>-1</ecm>
</cache>
<httpd>
<server>
<port>xxxx</port>
<enabled>yes</enabled>
</server>
<user>
<name>xxxxxxx</name>
<password>xxxxxx</password>
<accesslevel>admin</accesslevel>
</user>
</httpd>
<debug>
<password>NewCSpwd</password>
<mode>simple</mode>
<level>normal</level>
<type>init</type>
<output>console,tcp</output>
<console_options>normal,init</console_options>
<logfile>/hdd/newcs.txt</logfile>
<file_options>spam,all</file_options>
<udp_host>xxxxxxx</udp_host>
<udp_port>1000</udp_port>
<udp_options>normal,init</udp_options>
<tcp_port>1001</tcp_port>
<tcp_options>normal,init</tcp_options>
</debug>
<newcamdserver>
<enabled>Yes</enabled>
<name>newcs</name>
<deskey>11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24</deskey>
<user>
<name>xxxxx</name>
<password>xxxxxx</password>
<au>on</au>
</user>
<user><au>off</au><spider>off</spider><rate>0</rate><sidoverride>off</sidoverride><status>banned</status>
<name>xxxxxxx</name>
<password>xxxxx</password>
<port>12000</port>
</user>
<user><au>off</au><spider>off</spider><rate>0</rate><sidoverride>off</sidoverride><status>banned</status>
<name>xxxxxx1</name>
<password>xxxxx1</password>
<port>12000</port>
</user>
</newcamdserver>
</newCSconfig>

Taz40 - Pią 03 Paź, 2008 17:38

Mark'o, podaj wiecej info, na którym com-ie jest phoenix, czy na innym com-ie tez coś masz podłączone, ilu masz użytkowników, jakiego klienta podłączasz. W ogóle opisz całą konfigurację sprzętową i sposób działania całej maszynerii :D
sat-baron - Pią 03 Paź, 2008 17:56

Mark'o, mogę ci podrzucić mój działający z kartą Cyfry CONFIG na NewCS dla Windows,
ale to dopiero po 22 - jak będę u siebie

Mark'o - Pią 03 Paź, 2008 18:18

Już się robi Panowie ;)
No więc Com1 (mam tylko jeden na płycie głównej) i w tym phoenixie siedzi Al Jazeera i wszystko śmiga (Al Jazera aktywowała sie kiedys w tym phoenixie)
Jako klient WinCSC (DVB Dream - ) jestem sam - tylko mój komputer
Serwer Na NewCS wersja 1.62
Wszystko na jednym kompie z XP
Na 100% to cos z blokerami lub ustawieniami AU - Spider

edit
Aktywowałem kartę w FX 7600 i teraz w phoenixie śmiga w tej konfiguracji ale aktywować się nie chciała. Podejrzewam że z uprwanieniami będzie problem za miesiąc :/

Arctic - Pią 03 Paź, 2008 18:21

Przepraszam ale czy mógłby ktoś wyrazić swoją opinię potwierdzoną posiadaniem sttnadardowego Technisat od TNk lub tego Linboxa 5818 jak chodzą czy wszytko jest ok bo nie jestem bogatym człowiekiem i stać mnie na któryś z tych dekoderów a że nie szastam pieniędzmi więc chce na 100% wiedzieć że mój wybór dekodera jest słuszny ?
sat-baron - Pią 03 Paź, 2008 18:22

Piszą, że na CnxCAM_ver.0.1.0.3_beta2.rar + AltDVB też działa,
ja spróbuję aktywować karte na feniksie podpiętym do kompa - zobaczymy..
na razie nie mam jeszcze karty :)

Mark'o - Pią 03 Paź, 2008 18:31

Cytat:
Piszą, że na CnxCAM_ver.0.1.0.3

Sprawdzone - Śmiga (DVB Dream)
Natomiast z wersja 0.1.04 Nie działa

flinstone - Pią 03 Paź, 2008 19:28

Mark'o napisał/a:
Już się robi Panowie ;)
No więc Com1 (mam tylko jeden na płycie głównej) i w tym phoenixie siedzi Al Jazeera i wszystko śmiga (Al Jazera aktywowała sie kiedys w tym phoenixie)

Nieee, na 100% to klient (wincsc) ktory nie wspiera i nigdy nie wspieral wysyalania EMM-ow wiec aktywowac karty nie ma prawa. Jesli juz podpinasz sie pod cardserver to jedyna wtyczka ktora moze puscic EMM-a to Acamd. CnxCAM tez puszcza EMM-y - przynajmniej tak pisze autor w readme

Mark'o - Pią 03 Paź, 2008 19:43

flinstone,
Dzięki serdeczne - teraz wszystko jasne
Więc jeśli CnxCAM nie "puści" uprawnień to co wtedy ?
Tylko Acamd ? :)

MAKAVELI - Pią 03 Paź, 2008 19:48

proszę jeszcze raz napiszcie jak wygląda jakość nadawanego sygnału, jak z tymi kanałami szczególnie nSport bo straszono, że w fazie testów było kiepsko a jak jest teraz.

pozdrawiam

miroz2 - Pią 03 Paź, 2008 19:50

moze ktos sprawdzic czy ta karta TNK bedzie chodzic w pionku 1430?bo obilo mi sie o uszy ze na 1430 z orginalnym softem bedzie chodzic.

====
NIE BĘDZIE CHODZIĆ , przynajmniej na razie.
r-r

r-r DZIEKI

vip666 - Pią 03 Paź, 2008 20:09

Dm 7020 Gbox 2.25d aktywacja przebiegła w ciągu minuty TVN7 :mrgreen:
odanroT - Pią 03 Paź, 2008 20:23

Testował ktoś karte w sharingu? - tak ok 10min czy nie tnie nic... najlepiej by było jakby ktoś testował na cccam :mrgreen:
MrokDuszy - Pią 03 Paź, 2008 21:15

vip666 napisał/a:
Dm 7020 Gbox 2.25d aktywacja przebiegła w ciągu minuty TVN7 :mrgreen:
poniewaz najszybciej leca z tp 11393 :P :P czyli tvn-u ;)
sat-baron - Pią 03 Paź, 2008 23:05

flinstone napisał/a:
Mark'o napisał/a:
Już się robi Panowie ;)

Nieee, na 100% to klient (wincsc) ktory nie wspiera i nigdy nie wspieral wysyalania EMM-ow wiec aktywowac karty nie ma prawa. Jesli juz podpinasz sie pod cardserver to jedyna wtyczka ktora moze puscic EMM-a to Acamd. CnxCAM tez puszcza EMM-y - przynajmniej tak pisze autor w readme

Bardzo dziękuję za te cenne informacje.
Mamy winnego: WINCSC ! no-emm !

Co w takim razie z wtyczką EmuNation + NewCS ?
Z tego co pisze w readme EmuNation to przetwarza on EMM-y bezproblemowo...

Więc powinno działać?

Ps. MyTheatre + NewCS + EmuNation działa bezproblemowo na Seca2.

flinstone - Sob 04 Paź, 2008 11:31

no tak, Emunation tez chyba wspiera, ale ja nigdy tej wtyczki nie uzywalem. Podobno tak jak w acamd modul odpowiedzialny za obsluge protokolu newcamd jest wziety z VDR-a (konfigi sa nawet takie same - cardclient.conf)
hellhammer - Sob 04 Paź, 2008 12:27

ja mialem tego linboxa straszny chinski shit.
a teraz zakupilem starszym tnk z tym technisatem i jest o wiele lepszym rozwiazaniem niz ten taniutki linbox.
technisat ma jedna tylko wade ze mozna wlozyc tylko karte sim no i jeszcze druga nie mozna go edukowac

dwarf - Sob 04 Paź, 2008 13:43
Temat postu: AF6018
Znalazłem w swoich archiwach plik: .....
Wersja dość stara (o nowszych emu należy zapomnieć), ale sądząc po nazwie powinien umieć gadać z kartką conax. Nie mam takiego sprzętu, więc sprawdzić nie mogę.
Może znajdzie się ktoś odważny?

edit - nie ten plik :zly:
@s11 - dzięki za uwagę

Jakarta Team - Sob 04 Paź, 2008 13:51

przeciez dziala poprawnie na fergusonach np z softem Af7 rc 7 DvbXtreme i no z A03 DvbXtreme i nie ma problemow

aktywacja na TP 11393 V 27500 :P :P

i nadaja z cas 5 a nie jak N z cas 7 , podobne wersje wsadu w karcie ma Mtv Ulitimate :P ale tam jak pamietam bylo cas 3 chyba ze cos sie zmienilo

X-men - Sob 04 Paź, 2008 14:09

Witam a jak to wyglada na orginalnych softach Fegrusonow FX 6600 CR i FX 7600 2CR.Trzeba zmieniac jakis soft edukacyjny?czy idzie na orginale?Prosze o wskazowki,bo chce taki tuner zakupic i nie wiem czy bedzie ok!Pozdrawiam.
marco_jam - Sob 04 Paź, 2008 15:53

Ktoś się orientuje co ile czasu lecą emm-y na daną kartę ?
Pytam bo pierwszej aktywacji prawdopodobnie nie złapałem bo miałem zestaw SS2 + ProgDVB + CnxCAM ver. 0.1.0.4 beta, a z tą wersją wtyczki podobno nie działa ok, a teraz już pół dnia łapię z wersją CnxCAM_ver._0.1.0.3_beta2 i dalej nic, to już nie wiem czy ten zestaw nie aktywuje karty, czy też jeszcze w tym czasie nie było dla niej instrukcji.

fredoo - Sob 04 Paź, 2008 17:36

X-men napisał/a:
Witam a jak to wyglada na orginalnych softach Fegrusonow FX 6600 CR i FX 7600 2CR.Trzeba zmieniac jakis soft edukacyjny?czy idzie na orginale?Prosze o wskazowki,bo chce taki tuner zakupic i nie wiem czy bedzie ok!Pozdrawiam.
nie ma roznicy jaki soft dziala bez problemu
Arctic - Sob 04 Paź, 2008 22:38

Czy testował ktoś Linboxa 5818 ?
oskar - Nie 05 Paź, 2008 08:33

sprzedaja 5818 razem z karta to napewno dziala
marco_jam - Nie 05 Paź, 2008 08:39

Po dłuższym testowaniu ( kilkanaście godzin na różnych wersjach progdvb + CnxCam) nie złapał uprawnień, stwierdzam że prog nie da rady aktywować karty, nie przekazuje dobrze emm-ów.

Miałem informacje, że ktoś aktywował na altdvb - po skonfigurowaniu okazało się że złapał uprawnienia w kilka sekund, tak więc altdvb nada się do łapania uprawnień, a może i inne, ale progdvb nie bardzo.

W logu cnx z proga miałem serię 100 identycznych emm-ów po ecm-ie, mniej więcej wyglądających tak:

Kod:
ECM: 00 80 70 44 70 42 43 20 C4 3D 35 29 E8 99 5F 90 40 15 63 06 F8 E9 D8 C8 7D BE 41 13 C5 A8 E8 49 81 01 69 57 23 2A 46 8C 79 5A BB D4 8F E6 6D 7B D5 37 63 21 23 18 75 57 41 C1 16 EF 3B C5 51 56 20 B2 B3 76 31 F2 0B 2A

później seria takich emm-ów:

Kod:
EMM: 80 70 44 70 42 43 20 C4 3D 35 29 E8 99 5F 90 40 15 63 06 F8 E9 D8 C8 7D BE 41 13 C5 A8 E8 49 81 01 69 57 23 2A 46 8C 79 5A BB D4 8F E6 6D 7B D5 37 63 21 23 18 75 57 41 C1 16 EF 3B C5 51 56 20 B2 B3 76 31 F2 0B 2A

filtr ecm w cnxcam w progu to 1288, i emm identyczny1288 (we właściwościach kanału jest inaczej), natomiast w altdvb filtr emm to 192, czyli prog dziwnie przekazuje właściwości filtra emm.

parka która aktywowała mi kartę:

Kod:
EMM-S: 82 70 82 00 00 00 00 XX XX XX XX 79 64 10 36 63 8C 67 29 84 71 D5 BD D0 B8 12 21 47 9A 02 0E B1 C8 EF 87 48 D5 45 4A 1E 05 9F B2 40 3E 48 1D BB 8C BA F3 3A A9 A1 67 1C D6 19 1F 02 15 25 96 BB 14 9E 78 C0 73 96 B6 88 DF 8D 8E 3F 99 68 D0 5D 74 5C 02 58 85 50 39 72 F3 07 0E 2D BF 1C 59 0D B9 8C F2 FE 28 82 CD 9D 02 49 08 79 55 8D 2E 41 67 DC 3A 59 97 22 E2 6F 6A 96 3A 25 3D 94 59 93 3E DA 05 DD 5A

Kod:
EMM-S: 82 70 82 00 00 00 00 XX XX XX XX 79 64 10 36 63 8C 67 29 84 71 D5 BD D0 B8 12 21 47 9A 02 0E B1 C8 EF 87 48 D5 2D 71 BB 98 E5 79 37 E5 6F 8E EB FC 51 16 9B C8 5D 01 89 50 CB 5A 4A A8 3B 24 43 EA 1E 71 5D A0 D5 3E 9D 9C 17 C6 A0 C8 2B 6F 11 06 DB 60 6C D4 86 08 FF B7 BE 2A 3D C5 A3 AB 74 1E CE E1 F6 70 18 AB E2 FD A8 A6 64 BC 0F 28 25 FE B8 6E A4 AA B1 5B 8F A3 42 48 31 72 C3 26 9A 2C 3F B7 98 32

Uprawnienia na moją kartę wysyła co jakieś 20 sekund, tak że jeśli ktoś czeka już długo na aktywację to raczej się nie doczeka na sprzęcie na którym aktywuje.

Edit: w tej chwili emm-y na moją kartę lecą co 4 minuty.

sat-baron - Pon 06 Paź, 2008 12:01

Właśnie sobie aktywowałem karteczkę ze strony WWW
Kod:
 AKTYWACJA UDANA!

Kanały pojawią się do 48 godzin - Uwaga: proszę nie odłączać dekodera od zasilania i kabla antenowego

Termin ważności karty: 2009-01-07

Konfiguracja:
- VP1020
- programator
- MyTheatre
- CnxCAM ver. 0.1.0.3 beta

Wszystko trwało (do wyświetlenia obrazu) około DWÓCH MINUT jestem w szoku i pod wrażeniem !!

Potem sprawdziłem NewCS i wtyczka EmuNation - również śmiga :)
Ale obraz na TVP Sport nie zachwyca :(

maniek357 - Sob 11 Paź, 2008 10:35

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Mam taki problem: kupiłem 3 dni temu dekoder z kartą TNK. I już trzeci dzień próbuję kartę aktywować przez internet i telefon i ... nic! Na stronie pisze, że dane są niepoprawne a przez telefon otrzymuję informację, że zły numer karty. W czwartek rozmawiałem z konsultantką i powiedziała, żeby próbować w piątek. Próbowałem i w piątek i dziś i dalej nic. Czy ktoś miał może podobny problem??

Rozmawiałem dziś z konsultantem i powiedział, że jest jakaś awaria mojej karty i mają 5 dni roboczych na naprawę. Zobaczymy jak szybko się z tym sprawią.

you - Sob 11 Paź, 2008 13:10

marco_jam,
Cytat:
później seria takich emm-ów:

EMM: 80 70 44 70 42 43 20 C4....

To nie jest EMM tylko ECM, więc się nie dziw,że jest tego seria ;-)

Nie wiem czy wiesz, ale podając
Cytat:
EMM-S: 82 70 82 00 00 00 00 XX XX XX XX

Podałeś po części swoje dane. Nigdy nie podajemy grupy ani seriala ;-)

karczmo - Nie 12 Paź, 2008 13:06

Cześć

Sprawdzał ktoś czy działa pełen DolbyDigital 5,1 np na TVN?

yez - Nie 12 Paź, 2008 13:48

Jest pełny DD 5.1 właśnie grają Tylko mnie kochaj.
chief - Sob 18 Paź, 2008 14:07

Obecnie na allegro mozna z TnK dostac: technisat, linkbox 5818 i globo 7010CX - wszystko w podobnej cenie - ja uwazam ze najlepszy i przyszlosciowy jest globo, chociaz jesli chodzi o estetyke to deykowany technisat, a jakie jest wasze zdanie?
Wizja+ - Nie 19 Paź, 2008 22:18

chief napisał/a:
Obecnie na allegro mozna z TnK dostac: technisat, linkbox 5818 i globo 7010CX - wszystko w podobnej cenie - ja uwazam ze najlepszy i przyszlosciowy jest globo, chociaz jesli chodzi o estetyke to deykowany technisat, a jakie jest wasze zdanie?

Moje zdanie jest takie że żaden tuner z wymienionych nie jest przyszłościowy.
Bo drugiem EMU powoli się kończy!

chief - Pon 20 Paź, 2008 06:36

Wszystko kiedys musie sie skonczyc zeby moc sie znowu zaczac, a mi akurat nie chodzilo o emu, tylko o to ze jak najdzie mnie ochota na cyfre to biore karte i biega na globo, a na technisat nie - no i xxx pojda po wykupieniu karty.
abudabdi - Sob 22 Lis, 2008 21:59

:?: :roll: :?:
powiedzcie mi prosze czy tv na karte pujdzie na philips DSX 6010 jeśli tak to jaki soft mu wgrać

Taz40 - Sob 22 Lis, 2008 22:05

abudabdi, tak. Szczegóły w tym temacie: http://sat-elita.info/forum/viewtopic.php?t=19491
Rav-X - Wto 02 Gru, 2008 21:39

Witam.
Chciałem się spytać użytkowników TNK jakie mają dzisiaj wrażenia od czasu "rewolucji październikowej" co do tej platformy?
- jak teraz przebiega aktywacja?
- jaka jest jakość obrazu?
- jak sprawuje się rekomendowany przez TNK tuner cyfrowy DIGIT S2-CD?
- co myślicie o przyszłości tego rozwiązania?

W tej chwili czekam aż dotrze do mnie ten zestaw, wydaje mi się że to jedno z genialnych rozwiązań co do cyfrowej telewizji, że zmniejszy już piractwo telewizyjne, jedyne co mnie boli to że niema tam chociaż dodatkowo samego kanału POLSAT, no ale pocieszające jest to że w C+ i "N" też go niema.

melanrz - Sob 06 Gru, 2008 10:16

Witam.Ile czasu karta pozwala ogladac podstawowe kanaly bez doladowywania??
echolink - Sob 06 Gru, 2008 10:27

melek napisał/a:
Witam.Ile czasu karta pozwala ogladac podstawowe kanaly bez doladowywania??

Podstawowe>> ważność karty 2016r
Na doładowanie >>> 3 miesiące od daty aktywacji karty

kazik5533 - Nie 21 Gru, 2008 20:50

Szukam i nie potrafię znaleźć na jakich częstotliwościach dla Tnk nadawane są TVP1, TVP2 i TVP info?
MrokDuszy - Nie 21 Gru, 2008 21:18

na cyfrowskich z 10892 h 27500
rob3 - Nie 21 Gru, 2008 21:23

TVP1, TVP2 - 10892 polaryzacja H
TVP info - 11488 polaryzacja H

kazik5533 - Nie 21 Gru, 2008 21:38

Dziękuję
pl888 - Pon 22 Gru, 2008 13:58
Temat postu: 2tunery [z TNK i zwykly] + 1 antena
Witam serdecznie :-)

Kupilem zestaw Telewizji Na Karte [z nowym dekoderem technisat jak w reklamie] + antena sat [czasza 85 cm]. Posiadam 2 telewizory; zamowilem na allegro 2 tuner [używany Ferguson AF2018SE]. Chcialbym na 1 telewizorze ogladac TNK [technisat] a na drugim nie kodowane kanaly [ferguson] tak by oba tunery podlaczyc do jednej czaszy.
Moje pytanie: Czy zeby moc ogladac nie zaleznie od siebie kanaly w obu tv jednoczesnie wystarczy mi tylko trojnik?

.FUTURISTA - Pon 22 Gru, 2008 14:01

Żeby móc oglądać niezależnie na obu tv różne kanały, potrzebny jest konwerter typu twin.
pl888 - Pon 22 Gru, 2008 14:08

tak wlasnie podejrzewalem... Czy sa takze konwertery typu twin do podlaczenia na 3 dekodery [opcja na przyszlosc]?

Nie chce kupic ktos nowego nieuzywanego konwertera firmy MAXIMUM ?? :mrgreen:

.FUTURISTA - Pon 22 Gru, 2008 14:37

Na 3 nie ma, są na 4 - quady.
pl888 - Pon 22 Gru, 2008 19:33

ten bedzie dobry?: http://www.allegro.pl/ite...hd_3miasto.html
kar23 - Pon 22 Gru, 2008 23:40

Przy antenie 80 - 90 cm można się pokusić o Monoblock Quad. Posiadam taki ( 2 wyjścia do nbox recordera i 1 do TNK w drugim pokoju, ostatnie wyjście z myslą o pakiecie MINI CP w niedalekiej przyszlości ) - dzięki temu mam mp. Travel Channel po angielsku, w drugim pokoju Eurosport po niemiecku, a na lato kanały RTL ( żeby F1 można bylo oglądać, jak sie Polsatu nie ma ;) )
Ale jesli interesuje Cię jedynie odbiór z Hot Birda, to konwerter przez Ciebie pokazany jak najbardziej się do tego nadaje.

arek.b - Sob 27 Gru, 2008 01:08
Temat postu: Moduł CI , jak to działa z kartą TNK
Mam pytanko, Czy np. moduł dostępu CONAX działa tylko włożony w dekoder satelitarny, czy można go włożyć bezpośrednio do gniazda CI w telewizorze LCD do którego podamy sygnał bezpośrednio z anteny satelitarnej (posiadam tylko tuner PHILIPS DSR Cyfry+ a chciałbym odbierać TNK)
Othello - Sob 27 Gru, 2008 01:37

arek.b

Tak łatwo to chyba się nie da.
Z tego co mi się wydaje to taki moduł działa tylko w tunerze sat. albo w TV z tunerem DVB-T z gniazdem CI.
Taki sygnał co idzie sobie z tunera sat. do TV to zwykły sygnał wizyjny, który nie ma nic wspólnego z sygnałem satelitarnym i nie ma w nim co rozkodowywać. ;)

jarekforum - Pią 23 Sty, 2009 22:20
Temat postu: Jak TNK łapie uprawnienia na kolejny miesiąc
Sorry za lamerskie pytanie. Czy uprawnienia na kolejny miesiąc dotyczą tylko kanałów dodatkowych tych za które trzeba płacić abonament. Czy wszystkich kanałów łącznie z tymi tzw. darmowymi. Mam Philipsa6010+bloker-konwerter. Taki zestaw nie przesyła do karty uprawnień. Telewizję oglądają rodzice. Im wystarczy TVP1,2 TVN. Czy muszę na ten minimalny pakiet też aktywować comiesięcznie kartę w innym tunerze z obsługą conax np. w dreamboxie ?

Poza tym chodzi o wygodę. Bez TVN24 przezyją dwa trzy dni zanim ją aktywuję, ale bez TVP1 to była by przesada.

Nie mam jeszcze karty TNK więc pytam jak to będzie.

LG - Sob 24 Sty, 2009 10:04

Aktywacja odbywa się co miesiąc bez względu na pakiet ,
tak więc aby oglądać tvp1 musisz co miesiąc aktywować kartę.

piotre16 - Sro 18 Mar, 2009 00:17
Temat postu: Orginalny tuner tnk a mój telewizor
Witam zakupiłem dekoder i kartę tnk i okazało się po podłączeniu przez kabel euro że nie na obrazu i dźwięku. Jest tylko czarny ekran i tyle telewizor przełączą się automatycznie na kanał av ale nic pozatym. Co jest nie tak czy trzeba coś przestawić w tym kablu? Ja się na tym nie znam potrzebuje pomocy:(
smugler - Sro 18 Mar, 2009 16:27
Temat postu: Brak kanałów
Witam Serdecznie!

Co zrobić gdy w TnK brakuje mi programów: TVP Sport, nSport, TV Religia, TVN Style, TVN Lingua, TVN Meteo?

rob3 - Sro 18 Mar, 2009 16:32

piotre16
A aktywowałeś karte w interne ?

Aktywacja

smugler
Przeskanuj częstotliwość 11508 V

credo - Czw 26 Lis, 2009 21:05
Temat postu: TNK a czasza N
Witam mam zamiar za niedlugi czas wziąśc telewizje N ale takze pod drugi TV wziasc TNK i mam pytanko czy mozna podlaczyc tuner TNK pod czasze N ?? bo w czaszy musi byc podwojny konwerter prawda ??
Taz40 - Czw 26 Lis, 2009 21:30

Jeżeli bierzesz n-kę z Recorderem lub tym nowym dekoderem to potrzebujesz 2 sygnałów z anteny (konwerter podwójny Twin), dla TNK wówczas nie biedzie już miejsca. Chyba że weźmiesz ten zwykły dekoder od n bez VOD i wtedy do podwójnego konwertera podepniesz jeszcze TNK. Ostatecznie konwerter QUAD, czterowyjściowy, podepniesz Nbox z VOD + TNK i jeszcze ci jeden w razie czego sygnał zostanie.
mumisiek - Pią 18 Gru, 2009 21:53
Temat postu: TNK nie działaja kanaly
Witam,
mam zakupioną kartę TNK, dekoder to dm500s, gemini 4.6 i gbox 2.25d.

Gbox share center ladnie mi widzi karte w local cards (lower). Wszystko ładnie wcześniej chodziło, możliwe, że karta wygasła, ale przeciez TVP 1 z karty powinno działać, a niestety dostaje czarny ekran.

.FUTURISTA - Pią 18 Gru, 2009 22:08

W międzyczasie robiłeś, czy ciemność nastała bez jakichkolwiek zmian poczynionych przez Ciebie?
Na jakimś innym emu (np. cccamie) sprawdzałeś czy karta świeci?

Tak, przy okazji, temat raczej nie do działu "nowości" ;-) .

DaguS - Pią 18 Gru, 2009 22:21

No i jeszcze jedno od kiedy ci nie działa od dziś czy może od 11 grudnia ?? Bo może najzwyklej w świecie kartka nie złapała ci uprawnień...
mumisiek - Sob 19 Gru, 2009 11:00

Bez żadnych zmian. Chodziło na początku, przez jakiś czas nie oglądałem TV, włączam ostatnio a tu ciemność widzę.
dwarf - Sob 19 Gru, 2009 15:47

mumisiek napisał/a:
... przez jakiś czas nie oglądałem TV, włączam ostatnio a tu ciemność widzę.

Włącz na kanale TVN, poczekaj chwilę, a w razie czego wyjmij i włóż kartę. Góra kilka minut i powinno świecić.
Jak nie pomoże - idź z kartą do kogoś, kto ma tnk, i u niego złap uprawnienia na kolejny miesiąc, a potem ewentualnie walcz z tunerem.

vie-h - Sro 23 Gru, 2009 00:35

Pierwszy raz to robię i mam dwa pytania - jak włożyć kartę TNK do dekodera Ferguson 7900 - chip do góry czy do dołu? Drugie pytanie dotyczy podobnego zagadnienia tylko chodzi o dekoder Dreambox 8000. PROSZĘ O POMOC!!!
Tadek1234 - Czw 24 Gru, 2009 17:12
Temat postu: Nowy kanał w TNK
Mam pytanie czy w TNK pojawi się TV4 tak jak w :n" ewentualnie z jakimi parametrami?
LG - Czw 24 Gru, 2009 17:23

Nie długo powinien się pojawić , parametry te same co dla c+.
axiz - Pon 04 Sty, 2010 14:17
Temat postu: dzielenie TNK
zastanawiam się nad taką sprawą aktualnie mam 2x6010 na spliterze na C+ i wszytsko bangla. Chiał bym też podzielić w takim samym układzie TNK... czy da rade to wykonoac? bo wiem już ze 6010 obługują TNK ale czy da się ją podzielić na spiterze bez zadnego blokera?
marikak97 - Pon 04 Sty, 2010 16:04
Temat postu: ...
raczej nie ...
Gierka - Pon 04 Sty, 2010 16:35

Tutaj jest jakiś splitter który obsługuje rożne systemy
Kod:
http://diviso.pl/pl_index.php

lukag - Pon 04 Sty, 2010 17:24
Temat postu: Re: dzielenie TNK
axiz napisał/a:
zastanawiam się nad taką sprawą aktualnie mam 2x6010 na spliterze na C+ i wszytsko bangla. Chiał bym też podzielić w takim samym układzie TNK... czy da rade to wykonoac? bo wiem już ze 6010 obługują TNK ale czy da się ją podzielić na spiterze bez zadnego blokera?

Witam.
U mnie na spliterze Pic i tunkach 3010 , 6010 , 1530 działa bez problemu - jedynie karta w spliterze przez bloker . :-)

axiz - Pon 04 Sty, 2010 17:56
Temat postu: Re: dzielenie TNK
Witam.
U mnie na spliterze Pic i tunkach 3010 , 6010 , 1530 działa bez problemu - jedynie karta w spliterze przez bloker . :-) [/quote]

a wszytskie uprawnienia ci przechodzą co miesiąc?
tz. tylko soft w tunerach zmienić kupić blokera....

alejaja - Pią 08 Sty, 2010 23:43

Witam
posiadam dekoder ferguson AF 5018CI
korzystam z zewnętrznego czytnika PHOENIX
oprogramowanie DVB@Xtreme
Czy będzie na nim działać TNK ???
;-)

Gdobyl - Sob 16 Sty, 2010 12:18
Temat postu: Brak kanałów z transpordera 11508
Mam problem z odbiorem kanałów z tego transpordera. Tuner Ferguson 7318 oprogramowanie AF7. Nie działają mi kanały tylko z tego transpordera tzn tVN Warszawa, Nsport, Tvp sport, Discovery. Nie pokazuje mi się wogóle poziom syganłu z anteny. Parametry kanału mam chyba dobre bo wgrałem listę . Podam parametry np Discovery:
11508 MHz V 27500 FEC 3/4 Tid 0 V-PID 513 A-PID 660 SID 15802 PCR 513. Proszę o sugestie co można z tym zrobić.

ziolko70 - Sob 16 Sty, 2010 15:20

zmień fec na 5/6
Gdobyl - Sob 16 Sty, 2010 16:01

Z tego co czytałem FEC 5/6 będzie zmieniony dopiero 28 stycznia..Więc chyba to nie to ..
developer - Sob 16 Sty, 2010 16:32

Podaj jaki masz sygnal z innych transporterow jak ponizej 80% to dostroj antene , moze snieg naszedl lub lod ( po ostatnich waronkach pogodowych tak jest) , zacznij kontrole czy natena sie nie przesunela , poprawny skos konwertera i odsniezenie talerza oraz zdjecie z niego lodu
developer - Sro 27 Sty, 2010 19:45

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Telewizja Na Kartę w dniu dzisiejszym zmienia parametry nadawania dla kanałów z transpondera 11 508 MHz - Religia TV, nSport, Discovery Channel, TVP Sport i TVN Warszawa. Zmienić należy jedynie wartość parametru FEC z 3/4 na nową: 5/6.
gepi - Pią 29 Sty, 2010 10:33

witam

Trzeba wgrywac nowa liste knalow? czy mozna to zmienic w sofcie?
jesli mozna to jak ? posiadam OFM

pozdrawiam

elpro - Pią 29 Sty, 2010 11:09

Wejdz na dowolny kanał z TNK np n-sport,daj wyszukiwanie ręczne,zmień FEC na 5/6,i nic nie musisz zmieniac -wsio sie zmieni na tych samych pozycjach w liscie.
Pzdr..

robcius - Nie 31 Sty, 2010 21:07

mam Philips 6010 z softem 8.03
zmienilem z 3/4 na 5/6 mam wszystkie kanaly za wyjatkiem nSport i TVP Sport
w czym tkwi problem?

LG - Nie 31 Sty, 2010 21:23

Dla tych kanałów w DSXEdit ustaw ECM PID Mode AutoSeca/CW
Tadek1234 - Pon 01 Lut, 2010 10:52
Temat postu: TV4 naTNK
Czy ktoś wie od kiedy pojawi się na TNK kanał TV4?.Jakie parametry?
Bruno59 - Pon 01 Lut, 2010 11:04
Temat postu: Re: TV4 naTNK
Tadek1234 napisał/a:
Czy ktoś wie od kiedy pojawi się na TNK kanał TV4?.Jakie parametry?

Nieoficjalnie możemy dodać, że kanał TV4 do TNK zostanie dołączony dopiero w lutym 2010 - trwają ostatnie ustalenia i przygotowania (CAID dla TV4 w TNK już został wcześniej włączony) .
Cytat Stat Kurier.

ps. parametrow brak

juz bylo tu http://sat-elita.net/forum/viewtopic.php?t=33003

r0nhi - Pon 01 Lut, 2010 11:24

Tadek1234 napisał/a:
Jakie parametry?

http://pl.kingofsat.net/tp.php?tp=247

:P

Ale to chyba nie miejsce na ten temat :P

Asael - Pon 01 Lut, 2010 12:57

Tadek1234 napisał/a:
Czy ktoś wie od kiedy pojawi się na TNK kanał TV4?

Ktoś wie, pytanie czy jest zarejestrowany na forum :619: i czy chce się tą wiedzą z nami podzielić. Oficjalnie trwają negocjacje, nieoficjalnie chodzi jak zawsze o kasę :D
Przypomnę że nie tak dawno mogło dojść do zniknięcia całej paczki TVN-ów z platformy cyfrowego polsatu. W uproszczeniu TNK jest w strefie wpływów TVN (iTi), a TV4 Polsatu. Moim zdaniem ludzie Waltera chcą teraz ugrać pewne kanały dla N-ki, a dla TNK Polsat i TV4. Zycie pokaże czy Solorza stać na rezygnacje z paczki TVN w CP, bo umowa za dwa lata się kończy. Co prawda CP posiada własne odpowiedniki kanałów takich jak tvn24, tvn turbo, jednak bez tych kanałów atrakcyjność Polsatu spadnie i ludzie Solorza o tym wiedzą

Tadek1234 - Pon 01 Lut, 2010 19:08

TNK stało by się atrakcyjniejsze po włączeniu Polstat2 w miejsce Polsatu a nawet TV4
Asael - Pon 01 Lut, 2010 19:35

Tadek1234 napisał/a:
TNK stało by się atrakcyjniejsze po włączeniu Polstat2 w miejsce Polsatu a nawet TV4

Kwestia gustu. O gustach nie dyskutuje się :D
Dołączenie jakiegokolwiek kanału bez zwiększania opłat jest pozytywne.
Pozdr.

kazo8 - Pon 01 Lut, 2010 20:09

Mam na C+ i specjalnie się nie zachwycam.To tylko zwiększa ilość kanałów na kartę TNK.
kuzynrys62 - Sro 11 Maj, 2011 07:25

a kiedy do TNK dolacza konaly polsatu i jakie ?
bkl88 - Sro 18 Maj, 2011 11:33

Do tnk sd
Mają wejść
Polsat
Polsat Film
Eurosport 1,2
Bo oferta musi konkurowac z dvb-t

aeroigni - Sro 18 Maj, 2011 15:58

bkl88 napisał/a:
Do tnk sd
Mają wejść
Polsat
Polsat Film
Eurosport 1,2
Bo oferta musi konkurowac z dvb-t

A skąd kolega ma takie informacje :?:

tweed77 - Sro 18 Maj, 2011 16:18

;) do TNK HD - analogicznie Eurosport 2 HD i Polsat HD i Polsat Film. Marzenia dobrze że za nie nie karają ;)
ROMEK3 - Sro 18 Maj, 2011 16:37

A bym zamienił wszystkie Wasze ".....sporty" na jedną SUPERSTACJĘ.
Kanałów sportowych mnóstwo a SUPERSTACJA jedna.

kazik5533 - Sob 02 Lip, 2011 12:01
Temat postu: Kanał nSport
Od kilku dni nie mam tego kanału. Tuner Ferguson 7318. Czy to tylko mój kłopot, czy coś innego?
Tygrysi@tko - Sob 02 Lip, 2011 12:29
Temat postu: Re: Kanał nSport
kazik5533 napisał/a:
Od kilku dni nie mam tego kanału. Tuner Ferguson 7318. Czy to tylko mój kłopot, czy coś innego?

Nowe parametry techniczne nSport:
Hot Bird 9 (13,0°E)
tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: nSport
PID V: 515
PID A: 680 (pol)
PID PCR: 515
SID: 4314
PID PMT: 263
Provider: TVN
Kodowanie: Conax (n, TNK SD/HD, sieci kablowe), Viaccess PC 3.0 (TP)

kazik5533 - Sob 02 Lip, 2011 20:25

Diękuję, o to chodziło
kuzynrys62 - Pon 12 Wrz, 2011 04:58
Temat postu: polsat w TNK
czesc czy i kiedy polsat dolaczy do TNK sd - prosze o pewne info
aeroigni - Pon 12 Wrz, 2011 09:00

kuzynrys62 napisał/a:
czesc czy i kiedy polsat dolaczy do TNK sd - prosze o pewne info

Jedyne pewne info to takie, że zgodnie z obowiązującym prawem Polsat już powinien być dostępny w ofercie TNK SD. W pewnych kręgach powiadają, że KRRiT może wszcząć procedurę cofnięcia koncesji na emisję dla spółki "Cyfrowego Domu", ale nie zrobi tego bo to woda na młyn rzeczywistych właścicieli. Pewnie są to tylko podłe plotki :D . Prawda jest taka, że ewentualny brak koncesji mógłby być pozbyciem się ciężaru jaki jest TNK SD. Ewentualna i mało rzeczywista utrata koncesji, nie będzie dotyczyć obecnej "n na kartę", wszak to inny podmiot gospodarczy (niektórzy mówią, że właśnie dlatego uśmiercono TNK SD i HD, ale to także podłe plotki :D ).

:zdrowko:

Entor - Sob 17 Wrz, 2011 19:02

Działa wam dalej na 6010 bez blockera?
Jola - Sob 17 Wrz, 2011 19:58

aeroigni napisał/a:

Jedyne pewne info to takie, że zgodnie z obowiązującym prawem Polsat już powinien być dostępny w ofercie TNK SD. ..............

Już dawno takich głupstw nie słyszałem. Przeczytaj ustawę o wdrożeniu NTC a się dowiesz kiedy może dołączyć POLSAT do TNK SD.

Data ogłoszenia ustawy - 2011-07-26
Data obowiązywania - Data wejścia w życie ustawy - 2011-08-10
Data wystąpienia z wnioskiem do CP przez CD - 2011-09-10
Czas na rozpatrzenie wniosku przez CP - 2011-09-24

aeroigni - Sob 17 Wrz, 2011 20:07

Jola napisał/a:
Już dawno takich głupstw nie słyszałem. Przeczytaj ustawę o wdrożeniu NTC a się dowiesz kiedy może dołączyć POLSAT do TNK SD.

Napisz coś więcej, bo polemizować z Tobą nie sposób :D

Jola - Sob 17 Wrz, 2011 20:09

aeroigni napisał/a:
Jola napisał/a:

Napisz coś więcej, bo polemizować z Tobą nie sposób :D

j.w

Ps. Może przetłumaczyć Tobie skróty CP I CD ? Czy wkleić Ci arty z ustawy?

"pewne kręgi" :558:

qwq - Sob 17 Wrz, 2011 20:13

Jola napisał/a:
...a się dowiesz kiedy może dołączyć POLSAT do TNK SD.

Jola napisał/a:
...Data wystąpienia z wnioskiem do CP przez CD - 2011-09-10

Więc piszesz w świetle języka polskiego nieprawdę, bo polsat mógłby być w TNK SD już 10.09 lub 11.09, a że nie jest to pewnie taka polityka samego polsatu

Jola - Sob 17 Wrz, 2011 20:17

qwq napisał/a:
Jola napisał/a:
...a się dowiesz kiedy może dołączyć POLSAT do TNK SD.

Jola napisał/a:
...Data wystąpienia z wnioskiem do CP przez CD - 2011-09-10

Więc piszesz w świetle języka polskiego nieprawdę, bo polsat mógłby być w TNK SD już 10.09 lub 11.09, a że nie jest to pewnie taka polityka samego polsatu

Niestety ale CP ma jeszcze czas na rozpatrzenie wniosku.

Pisząc "może dołączyć" napisałem celowo bo CD też nie musi się śpieszyć z dołączeniem kanału ( np. do pierwszej kontroli) :556:

aeroigni - Sob 17 Wrz, 2011 20:21

Jola napisał/a:

W dniu 15 lipca 2011 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Ustawa została ogłoszona Dz. U. z dn. 26 lipca 2011r. i weszła w życie w dniu 09.08. W tym okresie Cyfrowy Dom miał czas na zapoznanie się z ustawą i wystąpienie z wnioskiem do Cyfrowego Polsatu o udostępnienie sygnału.
Nadawca, który rozpowszechnia program, wymieniony w art. 43 ust. 1, jest obowiązany do nieodpłatnego udostępniania tego programu na wniosek operatora rozprowadzającego program, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Tak więc najpóźniej 23 sierpnia sygnał powinien pojawić się w TNK. Niestety ustawodawca nie przewidział sankcji za miesięczną opieszałość operatora :D . Jedyną sankcją jest wystąpienie o odebranie koncesji, ale operator musiałby się uchylać od tego obowiązku mimo wezwań.

Jola - Sob 17 Wrz, 2011 20:24

aeroigni napisał/a:
Jola napisał/a:

W dniu 15 lipca 2011 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Ustawa została ogłoszona Dz. U. z dn. 26 lipca 2011r. i weszła w życie w dniu 09.08. W tym okresie Cyfrowy Dom miał czas na zapoznanie się z ustawą i wystąpienie z wnioskiem do Cyfrowego Polsatu o udostępnienie sygnału.
Nadawca, który rozpowszechnia program, wymieniony w art. 43 ust. 1, jest obowiązany do nieodpłatnego udostępniania tego programu na wniosek operatora rozprowadzającego program, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Tak więc najpóźniej 23 sierpnia sygnał powinien pojawić się w TNK. Niestety ustawodawca nie przewidział sankcji za miesięczną opieszałość operatora :D

Przeczytaj ustawę do końca

Cytat:
Art. 24. Podmiot rozprowadzający w dniu wejścia w życie ustawy program telewizyjny w sieci telekomunikacyjnej może wystąpić z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie przez Telewizję Polską S.A. programów telewizyjnych "Telewizja Polska I", "Telewizja Polska II" i regionalnego programu telewizyjnego oraz przez nadawców: Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o., programów telewizyjnych rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną, nie wcześniej niż po upływie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy.

aeroigni - Sob 17 Wrz, 2011 20:29

Masz rację, stawiam piwko

THX 3412 - Nie 18 Wrz, 2011 20:42

To chyba z okazji niedzieli ja tak wolno myślę... ale;
Co ma NTC do TNK?

snorg - Pon 19 Wrz, 2011 20:49

Dzisiaj mi zgasły kanały- zostały same darmowe
sprawdzam w tunerze informacje i mam takie:

1 sep 11 - 30 sep 11 1000001
1 aug 11 - 30 aug 11 1000003
dlaczego jesli uprawnienia są do 30 wrzesnia zgasl mi juz teraz ?

helper - Wto 20 Wrz, 2011 21:39

snorg napisał/a:

kolego tylko telefon do BOA

aeroigni - Wto 20 Wrz, 2011 22:37

helper napisał/a:
snorg napisał/a:

kolego tylko telefon do BOA

A dlaczego :?: Przecież wyraźnie widać , że w sierpniu (aug) był pakiet pełny (CHID=01000003), natomiast wrzesień (sep) darmowe (CHID=01000001) . Karta aktywna, najprawdopodobniej nie opłacona. Wejdź na stronę TNK, wprowadź numer karty i sprawdzisz do kiedy mogłeś się cieszyć z pełnego pakietu.

snorg napisał/a:

uprawnienia może i do 30.IX, ale na darmowe

yaro - Pon 10 Paź, 2011 15:08

Posiada ktoś biały dekoder 5800 z przejściówką dvbt?jak ona działa dobrze,źle.Oplaca sie kupic ten dekoder ze starterem na 3 m-ce i wlasnie taka przejsciowka za 242zł.
Entor - Pon 10 Paź, 2011 20:35

Może ktoś wie czy pojawią się jakieś nowe kanały na tnk sd?
owocowy89 - Wto 11 Paź, 2011 06:48

Nie sądzę, żeby się coś pojawiło jeszcze. Oferta już jest ustalona i myślę, że nie będą już nic dodawać. Nie mogą tak bez końca dokładać kanałów.
Entor - Czw 13 Paź, 2011 19:25

Od wczoraj mam tnk sd na philipsie 6010. Nie działają tvn-ny tzn. dwa działają tylko tvn style nie ma dźwięku, jak załącze na któryś z nich a poźniej na np. zwykły tvn to działa ale po 10 sek czarny ekran i tak cały czas. Wiem że chyba zmienia się ustawienia tvn-ów tylko jak?
LG - Czw 13 Paź, 2011 20:25

Takie pytania to dziale Philipsa .

W DSXEdit 1.4 zmień FEC z 3/4 na 5/6.

Entor - Pią 14 Paź, 2011 11:57

Zbytnio się nie znam, ale podłączyłem pod dsxedit i mam tak sid 4311 częstotliwość 11393, SR 27500, FEC 5/6, SAT HotBird 13E
aeroigni - Pią 14 Paź, 2011 12:11

Entor napisał/a:
Zbytnio się nie znam, ale podłączyłem pod dsxedit i mam tak sid 4311 częstotliwość 11393, SR 27500, FEC 5/6, SAT HotBird 13E

http://telewizjanakarte.p...erty_TNK_SD.pdf

tutaj FTA http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php

Kanały zablokowane , odpowiednio ustawiony diseqc (config,lista), dodane odpowiednie transpondery, CAID kanałów TNK na 0B00 :?:
Gotowe listy kanałów są w specjalnym dziale. Możesz je dowolnie edytować , łączyć, dzielić, kopiować, zmieniać ..... itd... ;p

LG napisał/a:
Takie pytania to dziale Philipsa .

W DSXEdit 1.4 zmień FEC z 3/4 na 5/6.

Kolega LG coś napisał, więc dobrze było by się zastosować do zasad forum. Nie każdy ma ochotę czytać o twoich problemach z TNK na PHILIPSIE w dziale z dyskusją. Możesz użyć wyszukiwarki i ewentualnie wtedy zapytać w odpowiednim dziale. Jak zrobić (odczytać, edytować, zapisać) listę już było opisane. Gotowe listy do TNK+FTA też już są i na 100% działają.
Pozdr.

mechanik - Sro 23 Lis, 2011 19:02

Redakcja magazynu SAT Kurier nieoficjalnie dowiedziała się, że na przełomie listopada i grudnia 2011 roku ITI Neovision i jej spółka zależna Cyfrowy Dom planuje wprowadzić tzw. ofertę migracyjną. Będzie ona polegać na możliwości promocyjnej wymiany dekoderów SD na HD (n na kartę). W ramach tej promocji, klient za dekoder SD otrzyma w zamian dekoder HD za 0 zł. Na razie nie są znane szczegóły tej oferty, aczkolwiek będziemy Was informować o tym na bieżąco.
Obecnie w ramach oferty n na kartę dostępne są 2 dekodery - HD z DVB-T za 299 zł na własność i HD za 149 zł na własność, a także moduł nCAM za 199 zł na własność. W przypadku dekoderów, klient otrzymuje 2 miesiące na start, a w przypadku modułu nCAM - 3 miesiące.

Swego czasu dekodery SD były oferowane w ramach Telewizji na Kartę. Obecnie klienci mają do wyboru pakiety pre-paid Telewizja n na Kartę (NNK) i Telewizja na Kartę HD (TNK HD).

Żródło: SAT-KURIER

DARIO311 - Sro 23 Lis, 2011 19:20

Entor napisał/a:

Oferta za 10zł jest zadowalająca ale brakuje kanału z serialami i filmami :566: więc gdyby dodali tak np. AXN_SD to z pewnością wiele osób by opłaciło pakiet na następny rok a tak to się wypieli tyłem i proponują HD za większą cene która i tak niema wielkiego wzięcia bo są lepsze opcje aby zapłacić !!!

tadzio959 - Nie 03 Cze, 2012 07:37

DARIO311 napisał/a:
Entor napisał/a:

Oferta za 10zł jest zadowalająca ale brakuje kanału z serialami i filmami :566: więc gdyby dodali tak np. AXN_SD to z pewnością wiele osób by opłaciło pakiet na następny rok a tak to się wypieli tyłem i proponują HD za większą cenę która i tak niema wielkiego wzięcia bo są lepsze opcje aby zapłacić !!!
Wszystko Ok lecz gdzie ta pseudo rada jest konsekwentna , gdzie kara brak w SD Polsatu - pytam Was chyba tu ktoś jest ponad prawem a przy okazji o koncesji przez Was przyznawanych - czym się kierujecie -przykład Tv Trwam . Pozdrowienia Zdrowego Myślenia .
developer - Nie 03 Cze, 2012 09:04

tadzio959 napisał/a:
DARIO311 napisał/a:
Entor napisał/a:

Oferta za 10zł jest zadowalająca ale brakuje kanału z serialami i filmami :566: więc gdyby dodali tak np. AXN_SD to z pewnością wiele osób by opłaciło pakiet na następny rok a tak to się wypieli tyłem i proponują HD za większą cenę która i tak niema wielkiego wzięcia bo są lepsze opcje aby zapłacić !!!
Wszystko Ok lecz gdzie ta pseudo rada jest konsekwentna , gdzie kara brak w SD Polsatu - pytam Was chyba tu ktoś jest ponad prawem a przy okazji o koncesji przez Was przyznawanych - czym się kierujecie -przykład Tv Trwam . Pozdrowienia Zdrowego Myślenia .
Za co kara ??? Chyba za to że TNK nie istnieje :D
ta oferta została już dawno zamknięta o czym już kiedyś pisałem , nawet ten nadruk 2016 nie pomoże jej.

Co do tv trwam to nie ma ona pieniędzy i dlatego nie dostała koncesji , prawda jest taka że kto ma $ to ma wpływ.

a2d2a2m - Nie 03 Cze, 2012 11:56

Po połączeniu C+ i N widać wyraźnie, że chcą się jak najszybciej wycofać z TNKSD tylko mają problem, bo karty aktywowane przed którąś datą muszą być aktywne do 2016 i nie mogą bezkarnie wycofać się z nadawania. Będą kusili klientów na przejście na HD. Możliwe, że jest to związane z dużą ilością sprzętu C+ w technologi SD i tu będą chcieli wypychać starocie.
tadzio959 - Nie 03 Cze, 2012 12:33

developer napisał/a:
tadzio959 napisał/a:
DARIO311 napisał/a:
Entor napisał/a:

Za co kara ??? Chyba za to że TNK nie istnieje :D
ta oferta została już dawno zamknięta o czym już kiedyś pisałem , nawet ten nadruk 2016 nie pomoże jej.

Co do tv trwam to nie ma ona pieniędzy i dlatego nie dostała koncesji , prawda jest taka że kto ma $ to ma wpływ.
Przestań ludzi wprowadzać w błąd ze TNK SD nie istnieje . Radze do przemyśleń to obejrzeć; http://www.youtube.com/wa...feature=related
developer - Nie 03 Cze, 2012 20:00

@a2d2a2m spółka z.o.o ;)

@tadzio959 jesteś stary i xxxxx , zobaczysz co będzie po fuzji . Cała oferta będzie stopniowo zastępowana C+ na kartę http://www.cyfra.tv/cyfra_plus_23.html

mak3 - Wto 26 Cze, 2012 15:46

Przy płaceniu z miesiąca na miesiąc TNK kosztuje 20zł, czyli tyle samo co wersja HD, a kanałów zdecydowanie mniej.
Mogliby zrezygnować z tych upustów za płatność kilka miesięcy z góry i wyrównać ofertę, między TNK, a pakietem Domowym.

faywell - Pon 30 Lip, 2012 07:36

mak3 napisał/a:
Przy płaceniu z miesiąca na miesiąc TNK kosztuje 20zł, czyli tyle samo co wersja HD, a kanałów zdecydowanie mniej.
Mogliby zrezygnować z tych upustów za płatność kilka miesięcy z góry i wyrównać ofertę, między TNK, a pakietem Domowym.

kup sobie hd i nie wydziwiaj

andymichlak - Pią 24 Sie, 2012 17:28

Można aktywować ofertę tnksd na smart hd i mieć kanały cyfrowe nawet polsat hd jest w tej ofercie tylko zmienić tuner na hd i karta nie jest sparowana z tunerem